Tartu kultuurikandja nominendid on selgunud

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Autorilaulufestival «Lehesaju muusika» nomineeriti kahes kategoorias.
Autorilaulufestival «Lehesaju muusika» nomineeriti kahes kategoorias. Foto: Sille Annuk

Euroopa kultuuripealinnaks kandideeriv Tartu on valinud välja aunimetuse Tartu Kultuurikandja 2017 nominendid. Laureaadid avalikustatakse 13. veebruaril toimuval pidulikul tunnustusõhtul.

Tartu kultuurikandja nominentideks on järgmised sündmused, isikud ja kooslused.

• Kultuurisündmuse kategoorias: rahvusvaheline autorilaulufestival «Lehesaju muusika», Tartu Uue Teatri lavastus «Praktiline Eesti ajalugu», Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori algatatud tärkava koorihelilooja programm «Sahtlist saali».

• Teose looja kategoorias: Aare Pilv luulekogu «Kui vihm saab läbi» eest, Vahur Afanasjev romaani «Serafima ja Bogdan» eest, professor Juhan Maiste viieosalise koguteose «Johann Wilhelm Krause» eest.

• Kutselise koosluse kategoorias: väärtfilmikino Elektriteater, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, teatri Vanemuine ooperikoor.

• Harrastusliku koosluse kategoorias: Konrad Mägi Ateljee Selts, Tartu Ülikooli kammerkoor, Tartu Waldorf Teater.

• Rahvakultuuri kandja kategoorias: E STuudio noortekoori ja neidudekoori dirigent Külli Lokko, Eesti Rahva Muuseumi teadur-kuraator Kristel Rattus, Eesti Rahvaluule Arhiiv.

• Noore kultuurikandja kategoorias: Tartu Kunstikooli 3D-eriala õpilased Egmond Merivee, Iris Allese, Valeria Potjava ja Markus Orgusaare, Tartu Kunstimuuseumi kaasaegse kunstikogu hoidja, kuraator ja kultuurikajastaja Julia Polujanenkova, foto- ja maalikunstnik Sandra Lepik alias Ruudu Rahumaru.

• Kultuurikorraldaja kategoorias: rahvusvahelise autorilaulufestivali «Lehesaju muusika» ellukutsuja ja korraldaja Ljudmilla Mesropjan, Tartu Uue Teatri produtsent ja Eesti Teatri Festivali DRAAMA tegevjuht Maarja Mänd, Tartu Kirjanduse Majas erinevate kirjandussündmuste korraldajad Siim Lill ja Rauno Alliksaar.

• Kultuurikajastaja kategoorias: teatrikriitik Liisa Ojakõiv, raadiote Elmar ja KUKU toimetaja-saatejuht ja kultuurikajastaja Tiiu Rööp, kirjandusteadlane ja kultuurikriitik Jaak Tomberg;

• Uustulnuka kategoorias: Tartu Kunstimuuseumi kaasaegse kunsti kuraator ja vabakutseline kultuurikriitik ja -ajakirjanik Joanna Hoffmann, fotogalerii Ag47, Hiinalinna kultuurilist ja sotsiaalset väärtust esile tõstvate projektide eestvedaja Kertu Kuslap.

• Kultuurisõbraliku ettevõtte kategoorias: veini- ja kunstiresto Vilde ja Vine, restoran Tšehhov, idufirma SprayPrinter.

Kultuurikandja on Tartu linna tänu- ja tunnustuspreemia neile isikutele ja kollektiividele, kes on möödunud kalendriaastal märkimisväärselt edendanud Tartu kultuurielu.

Ettepanekute seast tegi valiku komisjon koosseisus: Eesti Rahva Muuseumi teadusdirektor ja festivali Maailmafilm direktor Pille Runnel, Rahvakultuuri Keskuse Tartumaa rahvakultuurispetsialist Astrid Hallik, Aparaaditehase tegevjuht ja kultuurikorraldaja Erki Pruul, helilooja ja näitleja Ardo Ran Varres, kunstimänedžer Liina Raus, kirjanik ja tõlkija Anti Saar, näitleja ja lavastaja Silver Kaljula, KUKU raadio toimetaja-saatejuht Liis Seljamaa, abilinnapea Tiia Teppan ja Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja asetäitja Marianne Menning. 

Tagasi üles