Kolkja perearsti ärevad päevad said läbi

Aime Jõgi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kolkja aleviku perearst Galina Šeremeta ja tema ustavad patsiendid, kes on mure korral valmis kohe ta selja taha kogunema.
Kolkja aleviku perearst Galina Šeremeta ja tema ustavad patsiendid, kes on mure korral valmis kohe ta selja taha kogunema. Foto: Margus Ansu

See on lugu sellest, kuidas perearst Galina Šeremeta kaalus tõsimeeli, et peab oma Kolkja arstipunkti sulgema, kuna näis, et haigekassa ei maksa talle tänavu sellist pearaha, mis aitaks tal Kolkjas vähestest patsientidest hoolimata siiski hakkama saada. Ja sellest, kuidas kohalikud inimesed tema eest «üles tõusid» ja allkirju koguma hakkasid ning kuidas terviseametist ja haigekassalt tuli lõpuks hoopis hea otsus: arstipunkt saab jääda.

Peipsiveere perearst Galina Šeremeta kaalus tõsimeeli, et peab oma Kolkja arstipunkti sulgema, kuna näis, et haigekassa ei maksa talle tänavu sellist pearaha, mis aitaks tal Kolkjas vähestest patsientidest hoolimata siiski hakkama saada. See on lugu sellest, kuidas kohalikud inimesed tema eest «üles tõusid» ja allkirju koguma hakkasid ning kus kogukonna ühtsus oli sedavõrd suur, et allkirja andsid ka need inimesed, kes tema patsiendid polnud. Ning kuidas lõpuks tuli terviseametist ja haigekassalt hoopis hea otsus: arstipunkt võib jääda.

Tagasi üles