Kolkja perearsti ärevad päevad said läbi

  • Uus elu pärast haldusreformi - perearstipunkt elas üle sulgemishirmu.
Kolkja aleviku perearst Galina Šeremeta ja tema ustavad patsiendid, kes on mure korral valmis kohe ta selja taha kogunema. FOTO: Margus Ansu

See on lugu sellest, kuidas perearst Galina Šeremeta kaalus tõsimeeli, et peab oma Kolkja arstipunkti sulgema, kuna näis, et haigekassa ei maksa talle tänavu sellist pearaha, mis aitaks tal Kolkjas vähestest patsientidest hoolimata siiski hakkama saada. Ja sellest, kuidas kohalikud inimesed tema eest «üles tõusid» ja allkirju koguma hakkasid ning kuidas terviseametist ja haigekassalt tuli lõpuks hoopis hea otsus: arstipunkt saab jääda.

Tellijale Tellijale

Peipsiveere perearst Galina Šeremeta kaalus tõsimeeli, et peab oma Kolkja arstipunkti sulgema, kuna näis, et haigekassa ei maksa talle tänavu sellist pearaha, mis aitaks tal Kolkjas vähestest patsientidest hoolimata siiski hakkama saada. See on lugu sellest, kuidas kohalikud inimesed tema eest «üles tõusid» ja allkirju koguma hakkasid ning kus kogukonna ühtsus oli sedavõrd suur, et allkirja andsid ka need inimesed, kes tema patsiendid polnud. Ning kuidas lõpuks tuli terviseametist ja haigekassalt hoopis hea otsus: arstipunkt võib jääda.

Tagasi üles
Back