Sel aastal peetakse avatud talude päeva 22. juulil

Avatud talude päeval saab näha ka erinevaid loomi.

FOTO: Kristjan Teedema

Talud ja põllumajandustootmised üle Eesti kutsuvad huvilisi juulikuisel pühapäeval külla, et näidata, kuidas valmib kodumaine toit ning põllumajandustoodang.

«Üle-eestiline avatud talude päev toob maaelu Eesti inimestele lähemale. Kes teab, äkki meelitab nii mõnegi pere maale elama ning maaelu arendamisse panustama,» ütles maaeluminister Tarmo Tamm. «Sel päeval on oluline roll meie laste harimisel, sest just siis on ainulaadne võimalus jälgida, kuidas leib tegelikult meie lauale saab, ning kui ettevõtlikud ja uuendusmeelsed inimesed maal elavad.»

Külastajad saavad avatud talude päeval näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid,  põllumajandustehnikat, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid. Kevadel toimuvad infopäevad huvilistele, kes oma tootmise sel päeval külastajatele avada soovivad. Infopäeval jagatakse nippe ja nõuandeid eelmiste aastate kogemustest.

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui uksed avasid külastajatele 147 talu ja põllumajandustootmist ning taludesse tehti ligikaudu 45 000 külastust. 2016. aastal osales 234 talu ja tehti ligikaudu 85 000 külastust. 2017. aastal külastati 280 talu, põllumajandustootjat ja maaettevõtet üle 120 000 korra. 

Üle-eestilise avatud talude päeva algatus sündis Maaeluministeeriumi, nüüdseks Põllumajandusuuringute Keskusega liitunud Maamajanduse Infokeskuse ja Järvamaa avatud talude eestvedajatega koostöös. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Tagasi üles