Linn ootab kandidaate olümpialootuse stipendiumile

Greete Palgi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pildil on olümpiarõngad.
Pildil on olümpiarõngad. Foto: Mikhail Tereshchenko

Olümpialootuse stipendium on sihtotstarbeline ühekordne stipendium, mida rahastab Tartu linn.

Stipendiumile kandideerija peab olema kantud rahvastikuregistrisse Tartu linna elanikuna vähemalt üks aasta enne taotluse esitamist ning olema vähemalt 23-aastane Tartu linnas tegutseva spordiklubi liige ja olümpiamängude kandidaat või kellel on arengut ja tulemusi arvestades eeldusi pääseda olümpiamängudele.

Erandkorras võib stipendiumile kandideerida ka noorem kui 23-aastane sportlane, kui ta ei saa Tartu linnalt andeka noorsportlase toetust. Samuti võib erandkorras taotleda stipendiumi tartlane, kes pole Tartu linnas tegutseva spordiklubi liige ja seda juhul, kui antud spordialaga ei ole võimalik Tartus tegeleda või kui esitatakse veenvad argumendid, et väljaspool Tartut treenides on sportlasele loodud paremad tingimused ning soodsamad võimalused olümpiamängudele pääsemiseks.

Stipendium on ette nähtud sportlase edasise treeningprotsessi parendamiseks, võistlustel osalemiseks ja spordivarustuse soetamiseks. Stipendiumi minimaalne suurus on 1000  eurot.

2018. a stipendiumifond on 22 000 eurot. Stipendiumi taotlusi saab esitada kuni jaanuarikuu lõpuni. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles