Esmajärjekorras puudutab see paljulapselisi peresid ja eelkõige üksi elavaid eakaid, samuti puudega inimesi, kel igapäevaelu kõrvalt ei jää midagi üle suurteks investeeringuteks, mida kütte- või elektrisüsteemi uuendamine või korstna ehitamine ning parandamine kahtlemata nõuab. Tegu võib olla ka hoopis väiksemamahulise, kuid tuleohutuse seisukohalt vägagi olulise tööga, nagu korstna puhastamine, tulekustutite soetamine ning suitsu- ja vingugaasiandurite paigaldamine – toetus hõlmab neidki töid.
Ahiküttega kodus võib elu päästa ka vingugaasiandur ja nii oleme siseministeeriumis juba välja hõiganud plaani teha vinguandur kohustuslikuks neis kodudes, kus soojust annab elav tuli.
Samuti pole vahet, kas elab pere eramus või kortermajas – muresid, mida saab toetuse abil murda, leidub mõlemas.
Juba on välja arvutatud seegi, kui palju omavalitsused raha saavad.
Tartu linn saab 55 630 eurot, mille eest saab korrastada 16 kodu, ja ülejäänud seitse omavalitsust kokku üle 85 000 euro, mis võimaldab Tartumaal 41 kodu tuleohutumaks muuta. Ja tegu on vaid riigi toetusega.
Loodan väga, et omavalitsused panevad riigi antud summale teist samapalju juurde, sest see on ainulaadne võimalus aidata oma elanike elujärge tuntavalt parandada. Turvalisus ei ole luksuskaup ja nii kasvab tuleohutute kodude arv üle Eesti mitmesaja võrra.