Ohvril leiab, et prügiprobleemi lahendamiseks ongi vaja üht päeva aastas, mil paljude riikide elanikud tulevadki oma maad koristama. See annab signaali, et prügi üleküllusega on vaja tegeleda. «Nüüdseks pole see enam ammu visuaalne, vaid inimkonna ellujäämise probleem,» sõnas Ohvril.
Pea kümme aastat tagasi oli Eesti prügist puhtaks tegemine juba väga suur ettevõtmine ja terve maailma koristamise päev tundus Ohvrili sõnul võimatu. Pärast Eesti koristamist tegi «Teeme ära!» meeskond nalja, et võiks nüüd Indiat koristama minna. Kuna Eesti koristuspäeva videoklipp hakkas internetis levima, võeti korraldajatega peagi ühendust nii Indiast kui ka paljudest teistest riikidest.
«Unistuste ja praalimisega peab ettevaatlik olema,» naljatas Ohvril.
Nii juhtuski, et teiste riikide suure huvi tõttu oli esimene maailmakoristus 2012. aastal. Sellest võttis osa 96 riiki. Nad said ise välja valida päeva, mil nad oma maa võimalikult puhtaks teevad.
Ohvril uskus tollel ajal, et pole siiski võimalik välja valida üht kindlat päeva aastas, mil kõik inimesed saavad korraga eri maailma nurkades koristada. Seda põhjusel, et kuskil on vihmaperiood, kuskil lumi, põud või usupüha. Nüüd on selge, et ta eksis. «See on kahtlemata igas riigis hullumeelne projekt. Inimesed aga peavad säilitama usu, et meil on võimalik seda teha,» ütles ta.
Jääks puhtaks
Ühise koristuspäeva mõte on korjata päeva jooksul võimalikult palju prügi, et maailm puhtamaks saaks. Veelgi tähtsam eesmärk on aga see, et maailm puhtaks ka jääks ning midagi muutuks. Ohvril selgitas, et selleks tuleb eri riikides koristuspäev siduda näiteks vajadusega luua prügisortimissüsteem või mõtlemisega vähendada ületarbimist.
«Sellel pole mõtet, et lihtsalt kutsume inimesed välja ja koristatakse pürgi ära. Kui prügikäitlussüsteemi pole, on järgmisel aastal kõik sama. See tekitab pettumust, et meie tegevuse tulemusel midagi ei muutunud,» arvas ta.
Ohvril lisas, et muidugi kogu Hiinat või Indiat ühe päevaga puhtaks teha ei saa, kuid oluline on see, et võimalikult palju rahvast tuleks välja ja teadvustaks probleemi.
Ülemaailmse koristuspäeva eestvedajad loodavad, et 15. septembril võtab igast riigist osa vähemalt viis protsenti elanikkonnast. Kui esimest korda 2008. aastal üle-eestilist koristuspäeva korraldati, lõi kaasa 50 000 inimest, kes korjasid üle terve Eesti 10 000 tonni prügi.