Erinevused on pigem tehnilist laadi. Suuremad erinevused on need, et ülikooli struktuur on muutunud: üheteistkümne teaduskonna asemel on nüüd neli valdkonda.
Mitmed juhtimismehhanismid on teistsugused, kui need olid kümme aastat tagasi, ning mul on vaja õppida, kuidas ülikool toimib igapäevatasandil. Võib-olla see toonane kogemus võib mind ka segada, sest maailm käib teistmoodi, kui ma olen harjunud. Aga see kõik on õpitav.
Mis on teie esimesed tööülesanded?
Konkreetne ülesanne on näiteks see, et pidada vastutusalade juhtidega arenguvestlused, vaadata, mis on tehtud, saada arusaam asjade seisust, leppida kokku järgmised tegevused.
Foonil on muidugi väga palju jooksvaid asju, näiteks täna [eile – toim] allkirjastatakse Delta maja ehitusleping, käivad ülikooli sajanda aastapäeva ettevalmistused.
Kuid suures pildis on kõige olulisemad kaks asja: tagada ülikooli stabiilne toimimine ja tuua majja uus rektor.
Sellist plaani ei ole, et keeraks õige laeva 180 kraadi teises suunas …
Ei, ei, mitte mingil juhul! Veel kord: minu eesmärk on rahulik järjepidevus. Enne senati erakorralist istungit oli täna hommikul ka rektoraadi erakorraline koosviibimine ja seal ma palusin, et rektoraadi praegune koosseis jätkaks. Ma ei taha mingeid muudatusi teha – muidugi on inimesed alati vabad minema või tulema –, aga minu seisukoht on see, et muutusi rektoraadis ei peaks tulema.
Kuigi eelmisel korral tegutsesite rektori kohusetäitjana vähem kui pool aastat, on mitmedki ülikooliga seotud inimesed meenutanud seda aega väga sooja sõnaga. See on küll ennatlik küsimus, kuid arvestades ühelt poolt seda ning teisalt seda, kui kindlalt soovis rektoraat ja senat teid praegu rektori kohusetäitjana näha – ehk oleks nüüd sobiv hetk kandideerida uutel valimistel ka nii-öelda täiskohaga rektoriks?