E, 23.05.2022

Kaagvere erikool sai uue direktori

TPM
Kaagvere erikool sai uue direktori
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Pildil Maarjamaa hariduskolleegiumi uus direktor Pille Vaiksaar.
Pildil Maarjamaa hariduskolleegiumi uus direktor Pille Vaiksaar. Foto: Sille Annuk / Postimees

Täna valis Maarjamaa hariduskolleegiumi direktori konkursikomisjon Kaagveres asuva õppeasutuse uueks juhiks Pille Vaiksaare. Vaiksaar on alates oktoobrist olnud samuti koolis direktori kohusetäitja.

Vaiksaar on 15 aastat juhtinud Viljandi lasteabikeskust, töötanud peaspetsialistina sotsiaalministeeriumis ning viimastel aastatel haridus- ja teadusministeeriumis erinevatel ametikohtadel.

Kooli endine juht Maire Reest lahkus septembris poolte kokkuleppel ametist. Toona koolijuht ega haridus- ja teadusministeerium ei hakanud tagasiastumise põhjuseid avalikkuse ees kommenteerima.

Komisjoni esimees, haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu osakonna juhataja Raivo Trummal tõdes, et 17 kandidaadi seast ei olnud valiku tegemine sugugi lihtne ülesanne, sest konkursil osales mitmeid väga tugevaid kandiaate.

«Kuna Maarjamaa hariduskolleegiumi juhi amet on keerukam ja nõudlikum kui paljude teiste õppeasutuste direktorite oma, oli vaja selget veendumust, et uuel juhil on mitut eluvaldkonda puudutava suure asutuse juhtimiseks vajalikud ekspertteadmised, selge visioon ning asutuse olemusest tulenevalt väga hea isiksuslik sobivus,» lisas Trummal.

Lisaks andis komisjonile täiendava kinnituse Vaiksaare sobivuse kohta koolijuhi kohusetäitjana tegutsemise tulemuslikkus.

Maarjamaa hariduskolleegium on riigi enam kui 250 ametikohaga põhikool erinevate hariduslike erivajadustega õpilastele. Kool tegutseb kahes kohas – Tapa ja Kastre vallas. Koolis õpivad peamiselt tundeelu- ja käitumishäiretega ning psüühikahäiretega õpilased.

Märksõnad
Tagasi üles