Tartu lasteaiatasu jääb seotuks alampalgaga

Lasteaed.

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Volikogu ei toetanud tänasel istungil valimisliidu Tartu Heaks esindajate ettepanekut lõpetada lasteaiatasu sõltuvus riiklikust palga alammäärast ning jätta see samaks praegusega, mis on 64,50 eurot kuus. Kuna tänavune alampalk on 470 eurot, tõuseb lasteaiatasu suurus Tartus järgmisel aastal 70,50 euroni kuus.

Pere teise lasteaias käiva lapse eest tuleb vanematel maksta poole väiksemat tasu ning kolmanda ja järgmise lasteaias käiva lapse eest kohatasu ei võeta.

Eelnõu esitajad Jüri Kõre ja Jüri-Ott Salmi hinnangul on Tartu lasteaia kohatasu tõus perioodil 2013-2017 olnud liiga järsk ning ületanud olulisel määral keskmise palga tõusu tempot, mis raskendab üha suurema osa perede toimetulekut.

Valimisliidu Tartu Heaks eelnõu toetas 18, selle vastu oli 25 volikogu liiget.

Volikogu enamus oli seisukohal, et lasteaia kohatasu ja palga alammäära seotus on põhjendatud, kuna alampalga tõusuga suurenevad ka lasteaedade tegevuskulud ning linn ja lapsevanemad peaks kulude katmisel osalema proportsionaalselt. 2018. aastal kulub lasteaedade ülalpidamiseks 2,2 miljonit eurot enam kui tänavu.

Kuni 1. septembrini 2014 oli Tartu linna lasteaedades kohatasu suurus 11 protsenti alampalgast, seejärel tõusis see 15 protsendini. Toonase kohatasu tõusu eesmärk oli tagada kõigile lastele lasteaiakoht, õpetajate palgakasv ning ühtlustada linna- ja eralasteasutuste tasud.

Tagasi üles