Tartu sporditeenistuse juhataja Veljo Lambi selgitusel jagatakse linna spordiinvesteeringud kolme osakonna vahel. Linnamajanduse osakond hoolitseb selliste spordirajatiste eest, mis ehitatakse haljasaladele, parkidesse või puhkealadele.
Järgmise aasta suurim vastav investeering on Hiinalinna rajatav mänguväljak, mis läheb maksma 250 000 eurot, paarkümmend tuhat eurot kulub ka olemasolevate rajatiste korrapärasteks remonditöödeks.
Prioriteediks pearaha
Linnavarade osakonna vastutusalas on suurimad investeeringud ehk staadionide ja spordihoonetega seonduv, kultuuriosakonnale jäävad aga väiksemad investeeringud, nagu klubide abistamine inventari hankimisel, samuti vastutatakse noorte huvitegevuse ning pearahasüsteemi toimimise eest.
Veljo Lamp tõdes, et inventari soetamise kohta tuli teha mitu negatiivset otsust. Spordiklubide ja sihtasutuse Tartu Sport soovid olid üks asi, võimalused aga midagi muud, nentis ta.
Väiksemate summadega otsustati toetada vaid Tartu veemotoklubi uue paadi ehitamist ning Tartu Kalevi vehklejate inventari parandamist.
«Inventari koha pealt tuli teha kärpeid, et säilitada raha noorte huvitegevuse ja pearaha jaoks – see peab jääma samale tasemele nagu tänavu, kuid juba on teada, et uuel aastal on pearaha nimekirjades 140 last rohkem,» selgitas Lamp.
Tartu kõige suurem spordiinvesteering puudutab aga Variku kooli võimla asemele kerkivat spordihoonet. See maksab 1,9 miljonit eurot ning on puhtalt linna omafinantseering.
Variku spordikeskus
Linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson rääkis, et kuigi kahe suurema ja kahe väiksema saaliga spordihalli hakatakse ehitama samal ajal Variku põhikooli remondiga, saab seda käsitleda eraldi hoonena, mis läheb valmimise järel Tartu Spordi haldusesse.