Karlova poisid tõid Bratislavast kulddiplomi

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu poistekoor laulab Bratislavas. Dirigeerib Undel Kokk.
Tartu poistekoor laulab Bratislavas. Dirigeerib Undel Kokk. Foto: Irene Laur

Tartu poistekoor pälvis Bratislava rahvusvahelisel advendi- ja jõulumuusika konkurss-festivalil kulddiplomi ja kristallkarika. Järjekorras 12. konkursil osales 12 koori Venemaalt, Tšehhist, Slovakkiast, Lätist, Eestist ja Lõuna-Aafrikast.

Slovakkia pealinnas käis Tartu 44 laulupoissi ja -noormeest ning nende dirigendid Undel Kokk, Annelii Traks ja kontsertmeister Katrin Nuume. Suhteid aitas korraldada Irene Laur.

Tartu poistekoori kõrval esindas Eestit ka neli koori Rakvere kooristuudiost So-la-re. Rakvere kooridel läks samuti hästi ja nende dirigent Elo Üleoja sai parima dirigendi preemia.

Poisid esinesid ka kontsertidel jesuiitide kloostri kirikus, Klarinsky muusikamajas, piiskopilossi peeglisaalis ja autasustamise tseremoonial jõuluturul.

Tartu poistekooris käivad koori veebisaidi andmeil Tartu linna laulu- ja seiklushimulised poisid ja noormehed. Proovid toimuvad Karlova kooli aulas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles