Tegemist pole tellimistööna tehtud arendusega, vaid see valmis Tartu linna asutuse Kalmistu ja linnakantselei infotehnoloogiateenistuse koostöös. Tartu kalmistute juhataja Enn Veenpere tõdes, et rakenduse tegemine võttis päris kaua aega ning vajas rohkelt eeltööd, sest andmed vajasid standardimist.
Parandused oodatud
Alustati sellest, et korrastati 1990. aastatel valminud digitaalne andmebaas ning tollal tehtud algelised kalmistuplaanid. «Suur osa tööd tuli ka looduses teha, et plaanid oleks geoinfosüsteemile kasutatavad,» täpsustas Veenpere.
Rakendusest leiab umbes 31 000 hauaplatsi Raadi, Puiestee, Rahumäe, Pauluse, vanausuliste ja Tuigo kalmistult.
«Need platsid on kindlalt teadaolevad, aga kuna varasem info võib olla lünklik või vigane – aegade jooksul on andmeid kogutud erinevalt ja vigu võib esineda näiteks nimedes või daatumites –, siis ootame kasutajatelt maetute kohta täpsustusi ja parandusi,» julgustas Veenpere inimesi ettetulevatest ebatäpsustest teatama.
Praegu saab kaardirakendust mugavalt kasutada arvutites, kuid edaspidi on kavas luua rakendus ka nutiseadmetele.
Ilmselt on kasutajad huvitatud sellestki, et mõnd konkreetset platsi otsima tulles juhataks tulevane äpp ka teed. Selle tarvis korrastatakse praegu kalmistute teede infot.
«Arenguruumi on palju, näiteks on kavas siduda muinsuskaitseameti ja linna kultuuriväärtuste teenistuse info, nii et see oleks ka rakenduses nähtav. Kaugemas tulevikus tahame jõuda sinnamaale, et elektroonilises keskkonnas saaks teha ka selliseid toiminguid nagu hauaplatsi registreerimine või kasutusõiguse pikendamine,» avas Enn Veenpere tulevikuplaane. Kuid ta rõhutas, et praegu on need veel mõtted. Millal need täpsemalt teostuvad, sõltub võimalustest.