Emajõgi loksub juba Tartu tänaval, vihma muudkui kallab

Vilja Kohler
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Emajõe vasakkaldal on vesi jõudnud Kroonuaia silla all tänavale.
Emajõe vasakkaldal on vesi jõudnud Kroonuaia silla all tänavale. Foto: Margus Ansu

Tartlased Emajõe vasakul kaldal Kroonuaia silla alt enam kuiva jalaga läbi ei pääse, jõgi on seal kaldast kõrgemale tõusnud ja lainetab silla all tunnelis.

Täna kella nelja ajal õhtupoolikul oli Emajõe veetase Tartu südalinnas vana Atlantise restorani vastas asuva hüdroloogide mõõdulati nullist 171 sentimeetrit kõrgemal. Tavaliselt küünib jõe veetase detsembris ülikoolilinnas 90 sentimeetrit üle mõõdulati nulli.

«Vett on tõesti palju, nii Emajões kui ka meie teistes veekogudes, kõik jõed on üle keskmise taseme,» ütles keskkonnaagentuuri hüdroloogiaosakonna Lõuna regiooni spetsialist Ene Randpuu.

Emajõe paremal kaldal botaanikaaia vastas tungib vesi Kroonuaia silla alla siis, kui veetase ulatub 190 sentimeetrit üle mõõdulati nulli. «Homme võib juba nii olla,» märkis Ene Randpuu täna.

Kroonuaia silla all tänavale jõudnud jõgi Tartule ohtlikult kõrge pole. Kui seni peeti Tartut ohustavaks veetaseme kõrguseks 239 sentimeetrit üle mõõdulati nulli, siis nüüd on ülikoolilinna ohustava veetaseme kõrgus 254 sentimeetrit. «Linnavalitsus sel aastal korrigeeris seda arvu,» selgitas Ene Randpuu.

Väga veerohke on ka Peipsi järv. Eile ulatus veetase Mustvees 263 ja Praagal 247 sentimeetrit üle mõõdulati nulli, pikaajaline keskmine veetase on praegusel ajal Mustvees aga 182 ja Praagal 181 sentimeetrit üle nulli.

Võrtsjärv on tänaseks Rannu-Jõesuus tõusnud 95 sentimeetrit üle mõõdulati nulli, mida on 45 sentimeetrit enam kui sel ajal tavaliselt.

Ilmateenistuse andmetel sajab Tartus vähemalt homme hommikuni, tuleb nii vihma kui lörtsi.

Tagasi üles