Idaringtee uuel lõigul saab sõita homsest

Idaringtee uuel lõigul Lammi tee ja Räpina maantee vahel on asfalt maha pandud ja jooned veetud. Liiklus algab homme. FOTO: Margus Ansu

Tartu idaringtee uuel lõigul Lammi teest Räpina maanteeni algab liiklus homme, tõenäoliselt päeva teises pooles. Ehitamine jätkub kevadel.

«Eks see homme päeval juhtub, mõned märgid tuleb hommikul ära vahetada. Kellaaega ei ütle ja lindilõikamisi ei ole,» ütles Tartu linnamajanduse osakonna asejuhataja Andres Pool. «Paanikal, et kõik peaksid ritta seadma hommikul, ei ole sügavat mõtet, aga kui keegi tahab, ei oska ka keelata. See on ikkagi ehitusobjekt, see peab jääma inimestele meelde, see ei ole valmis ega lõplik.»

Idaringtee ehitaja läks tehnoloogilisele pausile ehk lihtsamalt öeldes jätkab tööd siis, kui kevadel ilmad jälle soojemaks ja kuivemaks lähevad. Linn on võtnud hoiaku, et pole mõtet mitu kuud hoida suletuna teed, mida saaks kasutada.

See tähendab, et asfalt on pandud, ajutised jutid maha veetud ja ka valgustus osaliselt tööle saadud. Manitsust, et objekt pole lõpetatud, tuleks aga meeles hoida nii seda kasutades kui tehtut arvustades.

Pool osutas, et kõnniteed jäävadki valdavalt suletuks, sest ainult Soojuse teelt Aiandi viadukti kaudu tulev kõnnitee on täisasfaldi all. Teistel kõnniteedel on lõiguti asfalti puudu. Nendele talvel hooldusmasinaid saatma ei hakata. «Kui keegi kõnnib, siis omal vastutusel. Märgid, et läbikäiku ei ole, siiski tulevad, muidu tekiks meile juriidiline probleem, kui keegi peaks kukkuma,» märkis ta.

Et töö on pooleli, võib paista ka sellest, et äärekivid on kõrgevõitu, kuid pealmine asfaldikiht on panemata nii põhiteel kui Soojuse teel.

Ajutine on ka valgustuslahendus, sest elektrit ei piisa ja Elektrileviga liitumine võtab aega. «Valgust sätiti nii, et Soojuse tee keskel on valgustussaar. Lammi teelt Soojuseni on üks pikk sirge, kus lambid veel ei põle. Valgus on seal, kus on kriitilisem,» selgitas Pool.

Varasem plaan oli, et põlema süüdatakse iga kolmas lamp.

«Muidu tänav nagu ikka,» lisas Pool.

Läbisõidul andis tema sõnul tunda ka see, et palju on jääkonarusi, kuid täna on plaanis teed esimest korda soolatada.

Kui palju on praeguseks ehitustöös ära tehtud? «Üle 90 protsendi kindlasti. Pigem 95 protsenti. Soojuse teel ja Ringteel on üks kiht asfalti panemata. Markeeringud ja haljastus on lõpetama,» nimetas Pool.

Teefirma Tref projektijuht Guido Lents ütles novembris, et mida rohkem töid tänavu sügisel tehtud saab, seda lühemaks jääb kevadine tööde aeg, millega kaasneb ka uuel lõigul liikluse sulgemine. Seda võib vaja olla kuni kolmeks nädalaks.

Tagasi üles
Back