L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maa läheneb linnale: Ilmatsalu lasteaia kohatasu hakkab suurenema

Eili Arula
Facebook
Comments
Värskelt renoveeritud Ilmatsalu Lepatriinu lasteaias on kohatasu praegu kolmkümmend eurot. Alates järgmisest õppe­aastast peavad Ilmatsalu lasteaias käivate laste vanemad olema valmis kohatasu eest kukrut veidi rohkem tühjendama.
Värskelt renoveeritud Ilmatsalu Lepatriinu lasteaias on kohatasu praegu kolmkümmend eurot. Alates järgmisest õppe­aastast peavad Ilmatsalu lasteaias käivate laste vanemad olema valmis kohatasu eest kukrut veidi rohkem tühjendama. Foto: Sille Annuk

Haldusreformi käigus liideti Tähtvere vald Tartu linnaga. Seetõttu muutuvad Tähtvere vallas paljud aadressid, aga muu hulgas ka lasteaia kohatasu.

Tähtvere vallas on üks lasteaed, Ilmatsalu Lepatriinu lasteaed. Seal on ühe lapse kohatasu 30 eurot. Tartu linnas on see üle kahe korra suurem ehk 64 eurot ja 50 senti.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juht Riho Raave tunnistas, et millalgi peaksid kohatasud Ilmatsalu lasteaias Tartu linna lasteaedade omadega võrdsustuma. See küsimus on arutusel selle nädala linnavalitsuse kabinetiistungil.

Raave lisas, et kohatasu jääb selle õppeaasta lõpuni Ilmatsalu lasteaias samaks. «See on kindel, et kohatasu Ilmatsalu lasteaias ei tõsteta enne järgmise aasta 31. augustit. Kui kohatasu järgmisel õppeaastal suureneb, antakse sellest lapsevanematele mitu kuud varem teada,» ütles ta.

Järgmisel õppeaastal

Tartu linnavalitsuses haridusküsimuste eest vastutav uus abilinnapea Madis Lepajõe kinnitas Riho Raave sõnu, et kuni järgmise õppeaastani kohatasu tõusu Ilmatsalu lasteaias ei tule.

Ka ütles Lepajõe, et hüppelist kohamaksu tõusu Ilmatsalu lasteaias ei rakendata. «Lasteaedade kohatasud ühtlustuvad sujuvalt. Ilmselt rakendame uuest õppeaastast üleminekuperioodi, mil kohatasu Ilmatsalu lasteaias tõuseb aja edenedes järk-järgult,» lisas abilinnapea.

Tähtvere vallas on üks lasteaed, Ilmatsalu Lepatriinu lasteaed. Seal on ühe lapse kohatasu 30 eurot. Tartu linnas on see üle kahe korra suurem ehk 64 eurot ja 50 senti.

Ilmatsalu lasteaia Lepatriinu direktor Inga Väikene kohatasu suurenemises probleemi ei näe. «Meie valla elanikud ise soovisid linnaga liituda, seega pidi neil ka lasteaia kohatasu tõus juba ette teada olema,» tuletas Väikene meelde aasta tagasi Tähtvere vallas korraldatud rahvaküsitlust, kus pea kõik vastanuist soovisid liituda Tartu linnaga. 

Veel lisas lasteaia direktor, et paarikümne euro suurune kohamaksu tõus ei tohiks olla ületamatu raskus. «Lapsed ongi kallid igas mõttes ning sellega peab arvestama. Kõik on suhtumise küsimus. Need vanemad, kes on oma lapsed kaotanud või kes näiteks lapsi ei saa, oleks nõus  kulutama sadu või isegi tuhandeid eurosid lapsele. Selles valguses on imelik paari­kümne euro pärast viriseda,» sõnas ta.

Üks linn, üks tasu

Ilmatsalu lasteaia direktor arvas, et hea plaan oleks lasteaiatasu tõstmises leida kuldne kesktee: senistes Tartu linna lasteaedades kohatasu veidi langetada ning Ilmatsalu lasteaias veidi tõsta, et need võrdsustuks.

«Tartu linna lasteaedades on samas see eelis, et teise lapse kohatasu on poole väiksem ning kolmas laps käib lasteaias tasuta. Meil sellist erisust pole, meil maksavad kõik lapsevanemad iga lasteaias käiva lapse eest 30 eurot,» lisas Väikene.

Madis Lepajõe ja Inga Väikene on sama meelt, et kohatasu erisust Ilmatsalu lasteaiale teha oleks ülekohtune. «Kui on üks omavalitsus, siis peab ka kohatasu sama olema,» lisas Lepajõe.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles