Rein Grauberg ja Vambola Niit selgitasid Edasis, et uus saun on küll hästi ehitatud, kuid see pole selline, nagu seni on harjutud, ehk pea kõike juhib automaatika ning «paraku on kodumaise tehnika headus ja kindlus teada, nii et meie meestel tuleb ta vigu ja veidrusi avastada töö käigus. Paigaldajad on omalt poolt lohakust lisanud». Anti teada, et kus võimalik, seal jäetakse automaatika üldse välja, sest igavesti katsetama jääda pole mõtet.
«Nõukogude tehnika polnud mõeldud töötamiseks, aga see siiski töötas,» võttis Vambola Niit eile Anne sauna alguse hädad kokku. «Ökonoomsusest polnud juttugi. Vene tehnikaga kulus saunas kuus 4500 kuupmeetrit vett, nüüd läheb meil koos pesumajaga kuni 1400 kuupmeetrit vett kuus.»
Töökõlbmatu automaatika polnud ainus häda. Uue sauna kolmandal tööpäeval algas seal suur uputus ja läbijooks, nii et elektrijuhtmed olid märjad. Selgus, et leiliruumides ummistusid trapid vihalehtedest ja -okstest, rahvas lasi aga vett muudkui peale ja peale ning oligi avarii käes.
«Esimesed trapikaaned olid saunale täiesti ebasobivad, sellised restid, kust vihalehed läbi läksid ja kanalisatsioonis suure ummistuse tekitasid,» rääkis Vambola Niit. «Meie mehed tegid siis pesumajade vanade masinate roostevabadest trumlitest väikeste aukudega trapikaaned ja probleem kadus.» Mõni neist on tänagi alles, mitte küll kasutuses, aga igaks juhuks hoiule pandud.
Erilised probleemid olid alguses aga leiliga, mis lõppes enne õhtut lihtsalt otsa. «Siis köeti keriseid kuni kuus tundi gaasiga ette. Kui inimesed olid saunas, siis keriseid kütta ei tohtinud,» selgitas Vambola Niit.