Linn ootab ettepanekuid kultuurivaldkonna parimate tunnustamiseks

Aasta Kultuurikandja tseremoonia. Pildil varasemalt kultuurikajastaja tiitliga pärjatud Agnes Joala.

FOTO: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Tartu Kultuurikandja 2017 aunimetusele saavad kõik esitada kandidaate kuni 3. jaanuarini 2018. Aunimetustega tunnustatakse lõppeval aastal linna kultuurielus silma paistnud loovisikuid ja loomingulisi kooslusi.

Tartu linn ootab nii eraisikute kui organisatsioonide ettepanekuid, keda esitada kandidaatideks järgmistes kategooriates: aasta kultuurisündmus, kutseline kooslus, harrastuslik kooslus, teose looja või esitaja, rahvakultuurikandja, noor kultuurikandja, kultuurikorraldaja, kultuurikajastaja, uustulnuk ja aasta kultuurisõbralik ettevõte (esitada saab vaid organisatsioon).

Esitatud kandidaatide seast valib aunimetuste nominendid ja laureaadid välja komisjon, kuhu kuuluvad kultuurivaldkonna tunnustatud eksperdid ja linna esindajad.

Ettepanekuid saab esitada veebikeskkonnas www.tartu.eu/reg/Kulkandja2017 . Esildises on vaja anda ülevaade kandidaadi loomingulisest tegevusest 2017. aastal ning esitada aunimetusele esitamise põhjendus. Ettepanekule tuleb märkida ka esitaja kontaktandmed, aunimetuse kategooria ja üldandmed kandidaadi kohta.

Kultuurikandja pidulik tunnustustseremoonia toimub 2018. aasta veebruaris, mil avalikustatakse laureaatide nimed. Aunimetuse laureaadid saavad kingituseks kunstiteose ning preemia.

Loe ka neid

Tagasi üles