Ameerikat avastamas
Lugu algab noore Karl Rossmanni (Claus Mootse) saabumisega unistuste maale Ameerikasse. Sekelduste tõttu kodumaal on vanemad ta minema saatnud ning Karl satub miljonärist onu käe alla.
Tundub, et suur karjäär (mida kõik Karli ümber taga ajavad) saabki tuule tiibadesse. Selle asemel aga saadavad uued erimeelsused ta omapäi Ameerikat avastama. Oma naiivsuses, kogenematuses ja heasüdamlikkuses usaldab ta kõiki, kes ta teele satuvad, ega suuda kuidagi leida oma kohta auahnes ja omakasupüüdlikus maailmas. Karl jääb ilma kõigest, mis teda defineerib: oma kohvrist, mütsist, vanemate pildist, isegi passist, mida ta vaid korraks ametnikele näitab.
Tähelepanuväärsed on mängukoht ja saali kasutus. Lava meenutab ameerikalikku getot või siis tolmust tööstushoonet. Lavastus on üles ehitatud rõdudele, nii et kogu mäng ümbritseb publikut kolmest küljest. Näitlejad jooksevad pidevalt mööda treppe justkui elu ülesmineku (või allakäigu) trepil. Nii ümbritsevad nad pidevalt Karli, laskmata teda hetkekski silmist.
Viimane on sattunud sündmuste tulipunkti ja on vastumeelselt reality-show’ kangelane. Lõpuks on ka vaatajal tunne, et temagi on osake sellest ameerikalikust elust, üks pisike tegelane suures mustris. Seda enam, et näitlejad laval lõhuvad hetketi neljandat seina (kuid publik võib sellegipoolest täiesti rahus istuda – nendega ei juhtu mitte midagi).
Ühise eesmärgi nimel
Meeldiv on näha ansamblitööd. Kogu trupp töötab ühise eesmärgi nimel ja moodustab tänu sellele terviku. Lõpuks vastanduvadki Karl Rossmann ja kogu ülejäänud tegelaskond. Kõik teised karakterid on mustas riietuses ja valgeks võõbatud nägudega, kuid Karl on valges ja tema ilmed pole maski taha varjatud.