Cätlin Mägi annab avalikkuse ette uudset laadi parmupilliloo Lisatud kuulamise võimalus!

Cätlin Mägi plaadikujunduses, mille autor on Maritta Anton.

FOTO: Kuvatõmmis

«Koka nokast sai norina ja norinast sai noodarihma ja noodarihmast sai riivati ja riivatilt sai riidekotti ja riidekotist sai komina ja kominast sai koka nokka.» Nõnda laulab parmupillivirtuoos Cätlin Mägi rokkiva hooga loos «Koka nokast», mis ilmub täna digilevis avalikkuse ette ja annab märku, et tulemas on tema sooloplaat «Mu pill parmupill».

«Koka nokast» (kuulata saab siit) aluseks on Märjamaalt pärit lastelaul, mille laulis aastal 1937 vaharullile meeslaulja. Kes täpsemalt, seda ei ole teada. 80 aastat hiljem toob selle kuulajate ette Cätlin Mägi mitme parmupilli saatel. «Selline lähenemine on paljudele uudne ja muudab selle pealtnäha monotoonse instrumendi muusika nüansirikkaks ja mitmekesiseks,» kommenteerib ta.

Kuulamisel tekkis mulje, et kaasa joriseb ka keegi mees. Kes? Ja keegi esitab vilepillisoolo. Kes? «Tegelikult on nii, et mängin kõik ikka ise,» vastas muusik. «Erinevate parmupillide harmooniale lisavad pinget luuperid ja efektiplokid, mille abil saangi nii meeshääli kui ka vilesoolosid samal ajal mängida.»

Cätlin Mägi kolmas sooloplaat «Mu pill parmupill» ilmub 2. veebruaril 2018 viienda parmupillifestivali raames. Plaadil kõlab 14 lugu eesti pärimusmuusika varasalvest. Seekord käsitleb muusik parmupille just laulude saatepartiide komponeerimisel.

Loe ka neid

Tagasi üles