Kultuurkapital kuulutab teist korda välja konkursi linnakirjaniku stipendiumile

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
2017. aasta alguses sai linnakirjaniku stipendiumi Kristiina Ehin.
2017. aasta alguses sai linnakirjaniku stipendiumi Kristiina Ehin. Foto: Marko Saarm / Sakala

Tartu linn valis selle aasta alguses oma esimeseks linnakirjanikuks Kristiina Ehini. Nüüd on taas Tartu Kultuurkapital kuulutanud välja konkursi. 

Linnakirjaniku stipendium on Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitali koostöös välja antav stipendium kultuuriväärtusega ilukirjanduse või publitsistikaga tegelevale isikule, kes elavdab Tartu kirjanduselu ja aitab kujundada linna mainet rahvusvaheliselt tuntud kirjandussõbraliku linnana. Stipendiumi saab taotleda kirjanik, kelle elukohana on Eesti rahvastikuregistrisse kantud Tartu linn.

2018. aastal on stipendiumi suurus 11 280 eurot, mis makstakse välja igakuiste osamaksetena 940 eurot kuus.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb hiljemalt 21. detsembriks 2017 Tartu Kultuurkapitalile esitada oma isiklik nägemus Tartu linnakirjaniku rollist, mida taotleja peab olema stipendiumi saamisel valmis täitma. Lisaks ülevaade senisest loomingulisest tegevusest ja ülevaade sellest, mida taotleja kavatseb ellu viia järgmisel aastal.

Dokumendid tuleb saata Tartu Kultuurkapitali e-posti aadressile kultuurkapital@raad.tartu.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles