T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: rahvusülikooli 98. sünnipäeva pidulikul aktusel promoveeriti uued doktorid ja kuulutati välja tänavune Rahvusmõtte auhinna laureaat

Galerii: rahvusülikooli 98. sünnipäeva pidulikul aktusel promoveeriti uued doktorid ja kuulutati välja tänavune Rahvusmõtte auhinna laureaat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kell lõi täpselt keskpäevatundi, kui Tartu ülikooli aulasse sammus rektor Volli Kalm ning algas eestikeelse rahvusülikooli 98. sünnipäeva pidulik aktus.

Oma aastapäevapöördumises rõhutas Kalm rahvusülikooli olulisust riigi ja rahva püsimisel. «Ühe väikese rahvuse jaoks oma riigi ja oma(keelse) rahvusülikooli omamine eriline privileeg. Selle eesõigusega kaasnevaid võimalusi ja vastutust tajub kogu ülikool,» nentis rektor.

Seejärel pidas  sotsiaalse kommunikatsiooni professor Marju Lauristin akadeemilise loengu teemal «Rahvusülikool digiühiskonnas».

Aktusel promoveeriti 5 audoktorit ja aktusele eelneva aasta jooksul kraadi kaitsnud 141 doktorit. Tartu ülikooli audoktoriteks said Mihály Hoppál, Ungari teaduste akadeemia habiliteeritud teadusdoktor (folkloristika ja semiootika audoktor), Salme Näsi, Tampere ülikooli professor (majandusteaduse audoktor), Kauko Antti Markku Kaste, Helsingi ülikooli emeriitprofessor (neuroloogia audoktor), Eske Willerslev, Kopenhaageni ülikooli professor (loodusteaduste audoktor) ja Vladimir Veksler, Pariisi XI ülikooli professor (farmakoloogia audoktor), samuti nimetas ülikool auliikmeks oma pikaajalise toetaja Harry Huge'i.

Lisaks tehti teatavaks tänavune Tartu ülikooli Rahvusmõtte auhinna laureaat ehk isik, kes on ülikooli hinnangul oma loominguga silmapaistvalt edendanud Eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust. Rahvusmõtte auhinna pälvis loodusemees Fred Jüssi.

Pidulik päev jätkub kell 17 algava tõrvikurongkäiguga, millest osavõtjad kogunevad Vanemuise 46 õppehoone ette. Kell 19 algab Vanemuise kontserdimajas aga traditsiooniline aastapäevaball.

Märksõnad
Tagasi üles