Video: rõõmus vares lustis lumes Sõnade ja viisi autor on leitud! Lisatud laulu video!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Novembri lõpus Tartusse laskunud lumi pakkus ja pakub praeguseni meeldivat valget vaheldust hämaruses ja pimeduses liikuvatele inimestele, aga samuti teistele elusolenditele. Vähemalt üks vares näitas novembri viimase päeva ennelõunal Turu tänava alguses oma rõõmsat üllatust välja lumes ukerdamise ja suplemisega. Tema lustimist ei seganud isegi see, et tartlane Tõnis Tatar salvestas ta mobiilselt videosse.

«See lumehunnik, mille otsast ta ennast alla veeretab, oli miniatuurne lumememm, mida ta parasjagu suure hooga lammutas, kui ma mööda läksin,» kommenteeris Tõnis Tatar.

Vareste ja teiste lindude suplemine lumes ei ole väga haruldane vaatepilt. Eesti keele seletavas sõnaraamatus on isegi sõna suplema näitelausete hulgas «Vares suples lumes».

Lindude selline tegevus on ka laulu sisse pandud: «Varesed tantsivad hange harjal, küllap on lõbus varestekarjal. /- - -/ Varblased suplema lendavad hange, tiivuli, puguli lumme neid langeb, langeb neid lumme kui valgesse vatti, oi, küll see rõõmustab varblasenatti.»

Siinsete ridade kirjapanija on unustanud selle laulu sõnade, viisi ja esitaja nime. Lugejad, appi!

Uudise täiendus peaaegu kaks tundi pärast avaldamist: magusa rõõmsa noore häälega naine helistas ja teatas, et «Koeruselaulu» sõnade autor on Ellen Niit ja viisi on kirjutanud Arne Oit, ühtlasi lisas ta video lingi.

Tagasi üles