L, 28.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu valmistub Baltimaade suurimaks iduettevõtete festivaliks

Tartu valmistub Baltimaade suurimaks iduettevõtete festivaliks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fotomeenutus mulluselt sTARTUp Daylt.
Fotomeenutus mulluselt sTARTUp Daylt. Foto: Kristjan Teedema

Järgmisel nädalal, 7.-9. detsembril toimub Tartus Baltimaade suurim ärifestival sTARTUp Day 2017, millel osaleb üle 2500 inimese.

Festival toob Tartusse nii Eesti ettevõtlushuvilised kui ka külalised kaugemalt: lisaks välisesinejatele on oodata start-up kogukonna esindajaid üle kogu Euroopa. Ürituse eesmärk on viia kokku varajase faasi iduettevõtted suurettevõtete ning investoritega.

«Näiteks võõrustame Venemaa start-up-kogukonna esindajaid ja Prantsuse delegatsiooni «Woman in Innovation» - kümmekond naist Prantsusmaa suurettevõtetest, kes tunnevad huvi koostöö vastu meie ettevõtjatega. See on väga hea mainekujundus Tartule ja Eestile,» rõhutas sTARTUp Day 2017 partnersuhete juht Andres Kuusik.

Kuusiku sõnul oli üheks suurimaks väljakutseks leida toimumiskoht, mis mahutaks ära 2500 festivalikülalist. Sobiva koha puudumise tõttu ehitatakse Ahhaa teaduskeskuse  Turu tänava spordihoone vahele soojustatud telk, mis liidab kaks hoonet üheks.

Lisaks põhiprogrammile toimub selleaastase sTARTUp Day raames hulgaliselt tasuta kõrvalüritusi: erinevad koolitused ja seminarid 7.detsembril ning suurejooneline disaini- ja jõuluturg Kellawärk 9.detsembril.

sTARTUp Day ärifestivalil tähistab oma 5.aastapäeva ka Eesti äriinglite assotsiatsioon EstBAN. Juubelipidustusele oodatakse üle 100 investori, et tähistada saavutatut ning leida Tartust uusi potensiaalseid varajase faasi ettevõtteid, kelle edule kaasa aidata.

Baltikumi suurim ärifestival sTARTUp Day 2017 toimub 8. detsembril Tartus teaduskeskuses AHHAA. Sündmust korraldavad Tartu ülikool, Tartu linn, Startup Estonia ning Tartu start-up kogukond.

Märksõnad
Tagasi üles