P, 10.12.2023

Lastekirjanik Mika Keränen tõi lugejate ette kuritegeliku Fantoomratturi

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu Supilinnas kihutab jalgrattal ringi keegi üleni mustas noormehe või neiu kehaehitusega isik ja röövib jalutajailt hoo pealt käekotte. Kusjuures musta maskiga Fantoomrattur jäädvustab oma kuriteod kiivri külge kinnitatud kaameraga. Sellise päti on välja mõelnud Mika Keränen oma uue lastekrimka liikumapanevaks jõuks.

Krimiloo edenedes selgub, et Fantoomrattur eelistab röövida tippdisainerite käekotte. Supilinna laste salaselts ehk Ramps asub kuritegelikku kihutajat jälitama niidiotsast, mis on neile andnud tema kiivri külge kinnitatud kaamera. Sekkub ka politsei.

Mika Keränen esitles täna salaseltsi Ramps üheksandat juhtumit Viru keskuse Rahva Raamatus. Kolmapäeval kell 18 kohtub ta lugejatega Telliskivi 62 esimesel korrusel stuudios, kus tegutseb nahast kandekottide ja aksessuaaride disainer Stella Soomlais. 30. novembril kell 11 seisab Tartu soomlasest kirjanikul ees esitlus oma kodulinnas, Tasku keskuse Rahva Raamatus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles