Kirjanduslikku kadripäeva Austraalias kaunistas Kristiina Ehini luule

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mikrofoni ees on Kristiina Ehin.
Mikrofoni ees on Kristiina Ehin. Foto: Valdo Ots / Sakala

Austraalia rannikulinnast Gold Coastist tuli teade, et Muusajüngrite korraldatud kirjandusliku kadripäeva peategelane oli Tartu linnakirjanik Kristiina Ehin. Esitati tema luulet eesti ja inglise keeles, kavas oli ka luuletaja tervitus ning kuulati-vaadati ansamblit Naised Köögis.

Muusajüngritena on Austraalias jäänud praeguseks tegutsema ainult Heidi ja Rein Aedma.

«Tõeliselt kurb teatada, et seekord olime veel ilma Kristiinata ja teiste naisteta köögist,» märkis Heidi Aedma. «Aga meil oli tänu tartlasele Rein Lepikule sissejuhatuseks näidata Kristiina raamatu «Kohtumised» esitluse video.»

Heidi ja Rein Aedma elasid 12 aastat Sydneys. «Siis oli meil kultuuriklubi ja sponsor ja erudeeritud bibliograaf Valdemar Vilder, kes oli ka kirjandusliku kadripäeva algataja. Nüüdseks on Vilder jalutuna Thirlmere haigla hooldekodus ja enamus meie tookordseid südamega muusajüngreidki parematel jahimaadel,» lisas Heidi Aedma.

Abielupaar on kanna kinnitanud Queenslandi osariigis ja korraldab seal ainult kirjanduslikke kadripäevi, Muusajüngrite luuleetendusi aga eesti päevadel. Tuleval aastal on need päevad Sydneys.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles