Lisaks tagavarapataljonile olid kohal ka Tartu eesti seltsid, samuti tudengid, gümnasistid, kooliõpilased ja omajagu tavalist linnarahvast. Lehvisid rahvuslikud ja seltside lipud, aga ilmselt võis näha ka punalippe, sest oli revolutsiooniaeg ja punast lehvitati üsna rohkesti kõikidel suurtel üritustel.
Kuna Jaan Tõnisson oli hommikul arreteeritud, luges maanõukogu otsused ette tagavarapataljoni ülem polkovnik Jaak Rosenbaum. Rahvast tervitasid ka linnapea Jaan Kriisa, Tartu maakonnavalitsuse esimees Johan Jans ning üliõpilaskonna esindaja.
Vaikivad püssid
Raekoja kohale heisati sinimustvalge lipp ning lõpetuseks lauldi «Mu isamaa, mu õnn ja rõõm». Seejärel suundus tagavarapataljon Vanemuise teatri ette, kus tervituskõne pidas teatri direktor Ants Simm. Sellega oli meelavaldus lõppenud, pataljon siirdus tagasi kasarmusse ning linnarahvas oma kodudesse.
Meeleavaldus kulges üllatavalt rahumeelselt. Tõsi, raeplatsil toimus veel üks provokatsioon, kui enamlaste korraldusel sõitis rahva sekka soomusauto. Loodeti, et see hirmutab inimesed laiali, kuid seda ei juhtunud. Samas ei avanud enamlased meeleavaldajate pihta ka tuld.
«Õnneks suutsid ka eesti sõdurid rahumeelseks jääda, ehkki mälestusest olen lugenud, et mõned sõdurid olevat arutanud, et peaks soomusauto luugist granaadi sisse viskama. See jäi õnneks tegemata,» rääkis Pajur.
Ta lisas, et ilmselt ei julgenud enamlased asja vägivaldseks ajada eestlaste suurt hulka arvestades, sest vaevalt oleks keegi osanud ennustada, mis oleks juhtunud, kui seal oleks tõesti tuld antud. Võimalik, et kogu raeplats oleks verre uppunud.