Eliis eelistas rõivaid, mis ei puutuks vastu ta keha, kuna riie, mis puutub vastu keha, annab sulle märku, et su keha on suur. Hommikuti hakkas ta enne teisi palju varem ärkama ning ema leidis köögist tühja kruusi ja leivapuruga taldriku.
Eliis on endale alati teadvustanud, et hommikusöök on kõige tähtsam. Ta sõigi igal hommikul, aga need kogused tasapisi vähenesid. Ka lõunaportsjonid, mida võis koolis endale ise tõsta, muutusid väiksemaks. «Algul jätsin magustoidu ära, siis kastmed, siis hakkas lihapala väiksemaks muutuma,» rääkis ta.
Mis õhtusöökidesse puutub, siis ütles Maarika Grigor, et laps tuli trennist ja ütles, et käis vahepeal kohvikus ega ole näljane. Või rääkis, et teeb enne ühe olulise koolitöö ära ning sööb hiljem.
«Kui sa ei kahtlusta, et ta end näljutab, siis sa ju ei jälgi teda niimoodi,» märkis Maarika Grigor. «Ja kui ma siis ükskord märkasin, et ta tõesti hakkab kõhnaks jääma, arvasin, et ta peab mõnd dieeti ega oska õigesti kilokaloreid arvutada. Siis soovitasin tal uurida mitmesuguseid toitumisportaale. Mõtlesin, et juhatan lapse teeraja peale …»
Kaaslastelt hakkas tulema vihjeid stiilis: «Kas see trikoo läheb sulle üldse selga?», «Palun hakka oma söömist jälgima!», «Sa pead end lihasesse treenima.»
See soovitus andis Eliisi haigusele aga hoogu juurdegi, sest tüdruk asus seejärel veelgi palavikulisemalt arvutama ning tahtis toidu kohta veelgi täpsemalt kõike teada. Kui ema vahetevahel uuris, kas kõik on hästi, vastas Eliis alati, et jah, kõik on korras. Kuni ema leidis lapse toast paberikese, millel oli kiri: «Ma tahaksin minna psühholoogi juurde, aga ma ei julge sellest emaga rääkida.»