Kordan veel: enne, kui pole süüdistust, ei saa end ka kaitsta – teisisõnu, oled juriidiliselt süüta, kuid ühiskondlikult pead arvestama sellega, et kõik suhtuvad sinusse kui potentsiaalselt ohtlikku elementi. Selle aja võib lugeda elus mahakriipsutatuks.
Ja kui sa peaksidki kunagi kohtust võitjana väljuma, ei vastuta vahepealse raske aja eest mitte keegi. Pealegi venivad protsessid enamasti nii pikaks, et sinu stressis lähikondsete lapse- või vanaduspõlv võivad enne läbi saada, kui selgus majas. Kurb!
Loodan, et Tartus – heade mõtete linnas – suudetakse paisunud ebameeldivustest siiski üle olla, uus koalitsioon ja uued inimesed edukalt tööle saada. Usun, et ka need, nüüdseks endised linnavalitsuse liikmed, kes on end leidnud negatiivsete kaasuste keskmest, saavad oma uute väljakutsetega hakkama.
Õnneks on vähemalt mind ümbritsenud inimesed, kes teavad, mida mina olen teinud, ja saavad aru, et eelmise linnavalitsuse otsused on tehtud heas usus ja ikka parema Tartu nimel. Isegi siis, kui mõni kõrvaltvaataja on leidnud põhjuse arvata midagi muud.
Usun, et kõnealused kolm kaasust õpetavad järgmisi linnavalitsuse liikmeid Tartus ja ka teistes omavalitsustes.
Teisalt loodan, et see õppetund ei tähenda seda, et avalikus sektoris töötavad tublid inimesed ei julge tulevikus enam ettevõtjate, koostööpartnerite ja sõpradega suhelda. Et see ei tähenda seda, et vastutaval kohal olevad isikud ei julge vastu võtta ühtegi otsust ning püüavad mis tahes probleemide ilmnemisel neid igaks juhuks kõigepealt vaiba alla lükata, sest nii on mugavam ja turvalisem. See oleks küll halb perspektiiv nii Tartule kui tervele Eestile.
Olen endiselt optimist ja loodan, et terve mõistus lõpuks siiski võidab.