Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven tunnistas, et nii suur lõpphind tuli tema jaoks üllatusena. 9. oktoobril alguse saanud enampakkumisel oli 2423 ruutmeetri suuruse kinnistu alghind enam kui kolm korda väiksem ehk 250 000 eurot.
Näeb ette äri- ja tootmishoonet
Ahven märkis, et kinnistu alghind määrati eskperthinnangu alusel. «See küll ütles, et tegemist on väga atraktiivse krundiga, kuidas samas polnud võrdluseks kõrvale võtta mõnd samalaadset turul müüdavat objekti. Pigem tehti seal konservatiivne hindamine,» leidis Ahven.
Ta lisas, et sarnaselt on lõpphind alghinnast kordades erinenud ka mõnel varasemal elektroonilisel enampakkumisel, kuigi siis on summad olnud märksa tagasihoidlikumad. Näiteks on müüdud 25 000-eurose alghinnaga Veski 11a 75 000 euroga. Ahvena sõnul on taolised elektroonilised oksjonid väga efektiivsed, sest ühelt poolt on see avalik, kuid teisalt on tagatud pakkuja anonüümsus.
Võru 176 kinnistu on sihtotstarbelt ärimaa. Krundi hoonestamisel tuleb arvestada Tartu linnavolikogu tänavu 14. septembril vastu võetud otsusega nr 494, millega kehtestati Tartu linna üldplaneering. See näeb ette Võru 176 kinnistule äri- ja tootmishoone ehitamise, mis võib olla kahe- kuni neljakorruseline ja see peab asuma Võru kui Aardla tänava frondis.
Müügitingimuste järgi on ostjal kohustus püstitada kinnistule hoone kahe aasta jooksul alates müügilepingu sõlmimise päevast.
Kinnistu müügi eel koostatud linnavalitsuse müügikorralduse õiendis seisab, et edukalt lõppenud enampakkumise korral tasub linnaplaneerimise ja maakorralduse osakond oksjoni korraldanud AllePal OÜle vahendustasu ühe protsendi ulatuses müügihinnast, kui summa ületab 13 000 eurot.