Portaal Talentest on eeskätt juhtide ja spetsialistide värbamiseks. Kuna selliseid töötajaid on Eesti tööturul üle 40 protsendi hõivatuist, on portaal mõeldud umbes 300 000 inimesele, mis on Talentesti ühtede asutajate Karin Kustavuse ja Mikk Puustusmaa sõnul väga suur hulk.
Tööportaal erineb teistest selle poolest, et seal ei tule tööotsijal kandideerimiseks saata elulookirjeldust ega motivatsioonikirja. Samuti ei pea ta esialgu avalikustama oma nime, sugu ega sünniaastat. Aktiivsel tööotsijal või uute võimaluste otsijal tuleb kirja panna vaid oma oskused, hariduskäik, töökogemus, palgaootused ja muud olulised kriteeriumid, mis peaksid olema esmased tööotsija hindamisel.
Mikk Puustusmaa selgitas, et uusi spetsialiste otsivatele ettevõtetele esitatakse portaalis soovitatavaid kandidaate, kes vastavad kõige rohkem nende ootustele ja tingimustele. Kui ettevõte tunneb tööotsija vastu huvi, saab ta paluda, et too avalikustaks oma isikuandmed. Samuti saavad pooled hõlpsalt tööportaali keskkonnas omavahel suhelda. Andmete avalikustamine ja kirjavahetus aga ei kohusta veel ettevõtet inimest värbama.
Andmeid kontrollitakse
Karin Kustavus leiab, et portaal oli vajalik juba näiteks sel põhjusel, et kui ülemus saab teada, et tema alluv otsib uusi töövõimalusi, võib too teatud hüvedest ilma jääda. «Töötajad kardavad, et neid võetakse kui lahkujat, ja nad ei taha jääda ilma karjäärivõimalustest või koolitustest,» rääkis ta.
Anonüümse portaali eeliseks ongi Kustavuse arvates see, et inimene annab teistele ettevõtetele teada, et ootab tööpakkumisi, kuid samas pole tal tööportaalis nimesilti küljes, et ta otsib tööd.