Suvelavastuse «Kremli ööbikud» ühe etenduse jagu pileteid on müüdud

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Kremli ööbikute» trupp käis tutvumas tulevase etenduspaigaga Kreenholmi manufaktuuris Joala tänaval Narvas.
«Kremli ööbikute» trupp käis tutvumas tulevase etenduspaigaga Kreenholmi manufaktuuris Joala tänaval Narvas. Foto: Gabriela Liivamägi / Tartu Uus Teater

Alates 1. oktoobrist on Tartu Uue Teatri suvelavastuse «Kremli ööbikud» pileteid ostetud umbes 1600 ehk ühe etenduse jagu. Kokku tuleb augustis 2018 Narvas Kreenholmi manufaktuuris vaatajate ette kaheksa etendust. «Sooduspileteid müüme detsembri lõpuni, uuel aastal läheb hind pisut kallimaks,» teatas teatri projektijuht Marie Kliiman.

Praegu käivad läbirääkimised, et vähemalt Tartust ja Tallinnast saaks etendusepäevadel Narva ja tagasi sõita eribussiga.

«Kremli ööbikute» pileti ostja osaleb kampaanias. Selles kogub Tartu Uus Teater raha, et osta ühisrahastuse toel välja Tartus Laias tänavas hoone, milles teater praegu tegutseb rentnikuna. Seeläbi on kavas luua etenduskunstide ehk teatrikeskus.

Kampaania ajal saab igaüks osta endale nimelise istekoha ja/või maksa raamatu «TUT 10: unistused, prügi ja ajalugu» tellimuse eest. «Praegu ongi eriti hea hetk, et teatrit raamatuostuga toetada, sest kes seda teevad 1. detsembrini, leiavad jaanuaris trükist tuleva telliskivikujulise raamatu toetajate leheküljelt ka oma nime,» lisas Tartu Uue Teatri projektijuht Marie Kliiman.

Kampaania on kestnud pisut üle kuu. Praeguseks on koos 74 540 eurot ehk umbes 21 protsenti vajaminevast summast. «Eriti tänulikud oleme Tartu linnale, sest saime äsja linna lisaeelarvest majaostuks 50 000 eurot,» teatas projektijuht.

Tagasi üles