P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanemuine annab tantsupäeval suure galaetenduse

Risto Mets
Facebook Twitter
Comments
Teater Vanemuine.
Teater Vanemuine. Foto: Ove Maidla.

Rahvusvahelisel tantsupäeval, 28. aprillil tuleb Vanemuise suures majas tähtpäevale pühendatud gala, mis tutvustab erinevate koreograafide loomingut. Ilusa ilmaga kandub tants teatriseinte vahelt isegi õue.


Galal näeb Ruslan Stepanovi, Silas Stubbsi, Mare Tomminga, Marina Kesleri, Tiina Olleski ja Rene Nõmmiku, Jaan Ulsti, Fabrice Gibert´i ning David Sonnenblucki loomingut, teatas Vanemuise pressiesindaja. Tantsivad Vanemuise balletitrupp, Fine 5 ja Eesti Rahvusballeti solistid.

Ilusa ilma korral tantsitakse alates kella kuuest õhtul ka Vanemuise suure maja ees. Sellega järgib Vanemuise teater CID UNESCO üleskutset tuua tants rahvusvahelisel tantsupäeval tänavatele.

Vanemuise suure maja ees Tubina kuju juures, kaldteel, müüridel ja muruplatsidel astuvad üles Vanemuise Tantsu- ja Balletikool, JJ Street dance, Tarbatu, Just tantsukool, Duende kõhutantsijad ja flamenco trupp. Korraga tantsib Vanemuise suure maja ees ligi 200 inimest.

Galaetendus teatrimajas sees algab kell 19.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles