Nigel laupäev petangimängijate lõbu ei rikkunud
Galerii

16. septembril leidis Eesti Rahva Muuseumi pargis aset petangiturniir, mis oli pühendatud Agnes Sirkli mälestusele.

Võistluse peakohtuniku Aimar Poomi sõnul kulges petangimäng nigelast ilmast ja vihmahoogudest hoolimata ladusasti, tujul ei lastud langeda ning turniir möödus sõbralikus ja lõbusas õhkkonnas.

See oli üleriiklik turniir, kuhu tuli kohale 34 inimest üle Eesti – Haapsalust, Väätsalt, Lääne-Virumaalt, Võrust, Valgast, Viljandist ja mujalt.

Võistlus peeti üksikmänguna seitsmes voorus ning Šveitsi süsteemis, kus ühe kohtumise pikkus on 30 minutit. Võistluspaigaks sai Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone kõrval olev viinaköök ning selle läheduses paiknevad pargiteed.

Pärast mänge sai  varju otsida viinaköögis, kus ootas kuum tee ning midagi magusat ka näksimiseks.

Turniiri võitis Toomas Reede Viljandist, teiseks jäi Avo Tagen Võrust ning kolmandaks Ain Tamme Väätsalt.

Eriauhinnad jagati kõige vanemale mängijale, kelleks oli 82-aastane Kalev Jahnson Tartust, ning kõige nooremale, samuti tartlasele 31-aastasele Silver Mäele.

Kuna kuue parema hulka ükski kohalik võitleja ei jõudnud, siis anti välja eriauhind ka parimale tartlasele, kelleks oli kaheksanda koha saanud Enn Kivisaar.

Aimar Poom tänab kõiki, kes aitasid turniiri korraldada, eriti võistluse tublit sekretäri Eve Tõnissonile.

Tänavu 4. augustil siit ilmast lahkunud Agnes Sirkel oli Eesti silmapaistev sporditegelane ning Tartu petangiaktivist, kes sai eelmisel aastal Eesti spordi vabatahtliku tiitli.

Petangiga tegeles Agnes Sirkel aktiivselt 1990. aastate lõpust alates ning kuni viimase ajani viibis ta Tartu petangielu edendamise juures.

Agnes Sirkli I mälestusturniiri toetasid Tartu linn, Tartu spordiveteranide koondis ning Eesti Rahva Muuseum.

Tagasi üles
Back