Autojuhid saavad sellel nädalal bussis tasuta sõita

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Autovaba päeva tähistamine Tartu kesklinnas.
Autovaba päeva tähistamine Tartu kesklinnas. Foto: Margus Ansu / Postimees

Täna algaval autovabal nädalal saavad autojuhid linnaliinibussides tasuta sõita, kaasas peab olema juhiluba. Tasuta sõidu õigus kehtib esmaspäevast, 18. septembrist kuni reede, 22. septembrini. Lisaks priile sõidule toob nädal mitmesuguseid üritusi.

Autovaba nädala ettevõtmised jätkuvad teisipäeval, 19. septembril, mil tähistatakse Annelinna kergliiklustee valmimist.

Reedel, 22. septembril saab autovaba nädalat tähistada kesklinnas. Ennelõunal oodatakse kõiki 60-aastaseid ja vanemad inimesi neljaliikmeliste meeskondadena orienteeruma. Orienteerutakse jalgsi ning eesmärk on tunni ajaga läbida võimalikult palju etteantud punkte.

Samal päeval Kell 15-18 toimub päevakohane tegevus Küüni tänaval. Külas on MTÜ Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas, mis tutvustab erilisi jalgrattaid, teeb ratastele tehnilist ülevaatust ja vajaduse korral ka väikest remonti. Avatud on vigursõidurada. Lisaks tutvustab maanteeamet uut liiklusohutuse kampaaniat ja soovijad saavad oma teadmisi proovile panna.

Kell 15-18 sõidab Karlova sadama ja Supilinna vahel jõetramm. Jõetramm väljub igal täistunnil turu sadamakailt.

Autovaba päeva lõpetab kell 21 Raekoja platsilt algav elamusretk.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles