Tagasi kodulinna? Reformierakonna Elva valla esinumber on Urmas Kruuse

Urmas Kruuse.

FOTO: Eero Vabamägi

Reformierakonna Elva valla esinumber oktoobris toimuvatel kohalikel valimistel on endine Elva ja Tartu linnapea ning endine minister, praegune Riigikogu liige Urmas Kruuse.

Urmas Kruuse rääkis, et Elva linnapeana algas kunagi tema tee poliitikasse ning seetõttu on tal hea meel võimaluse üle osaleda Elva valla volikogu valimistel niivõrd olulisel hetkel.

«Elva linna ühinemine ümbritsevate valdadega on suur väljakutse ja ma tahan sellele oma kogemuse ja Reformierakonna tugeva ning kogenud meeskonnaga kaasa aidata,» sõnas Kruuse oma kandidatuurist teada andes.

Ta lisas, et on väga oluline, et uue valla loomisega ei jäetaks kedagi maha. «Me oleme täpselt nii tugevad, kuivõrd suudame ühendada oma kogemuse ja nutikuse valla piirist piirini ning inimesest inimeseni,» ütles Kruuse.

Rohkem kui 14 500 elanikuga Elva vald  sünnib pärast sügisesi valimisi ja selle moodustavad vabatahtlikult ühinenud Elva linn, Rõngu, Rannu, Konguta ja Puhja vald ning osa Palupera ja Puka vallast.

Urmas Kruuse on XIII Riigikogu liige ning maaelukomisjoni aseesimees. Ta oli tervise- ja tööminister Taavi Rõivase esimeses valitsuses ning maaeluminister Taavi Rõivase teises valitsuses. Kruuse oli Elva linnapea aastatel 2002–2007 ja Tartu linnapea aastatel 2007-2014.

Tagasi üles