Tartusse toodi kolm Eesti murdmaajooksu meistritiitlit

Keio Kits mullu Tartu jooksumaratonil.
Keio Kits mullu Tartu jooksumaratonil. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Pühapäeval avasid  kergejõustiklased oma suvise võistlushooaja Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustega. Tallinnas Hiiu metsas toimunud  meistrivõistlused kujunesid  tartlastele  edukaks,  võideti kolm Eesti meistritiitlit.

Meeste noorsooklassi 5km distantsil  saavutas tugeva lõpuga esikoha EMÜ Spordiklubi jooksja  Keio Kits. Kaks Eesti meistritiitlit võitsid  TÜ Akadeemilise Spordiklubi jooksjad. Noorsooklassi 3km distantsil saavutas soolojooksuga ülekaaluka võidu Laura Suur.
Naiste 4km distantsil saavutas  esikoha samas stiilis  Jekaterina Patjuk.

Juba reedel, 29. aprillil võib Eesti parimaid jooksjaid näha Tartu tänavatel toimuval «Jooksuülikoolis», mille distantsiks on 5.4 kilomeetrit. Kõik jooksusõbrad, kes soovivad
osaleda sel jooksuüritusel,  saavad ennast registreerida  sellele  üritusele internetilehel www.tysk.ee.