iDeal kampaania

Kohus karistas naisele puu kaela langetanud meest tingimisi

Augli külas juhtunud õnnetuse sündmuspaik, kus langetatava puu alla jäänud naine hukkus.

FOTO: Jürgen Puistaja/Kanal 2

Tartu maakohus tunnistas täna 32-aastase Mareki kokkuleppemenetluses süüdi teise inimese surma põhjustamises ettevaatamatusest ning mõistis talle üheksa kuu pikkuse tingimisi vangistuse ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt ei veendunud süüdistatav möödunud aasta 27. detsembril Võru maakonnas Rõuge vallas raietöid tehes puu langetamise ohutuses ning langetas puu külavaheteele. Teel kõndinud naine jäi langetatud puu alla ning suri löögist saadud vigastustesse sündmuskohal.

Kohus arvestas karistust mõistes sellega, et tegu oli õnnetusjuhtumiga, vahendas Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm. Süüdistatav ei pannud tegu toime tahtlikult, vaid kõige kergemas tahtluse vormis ehk hooletusest. Puud langetama asudes oli ta enda sõnul veendunud, et mingit ohtu ei ole. Samuti juhtus õnnetus metsavahelisel teel, mida inimesed kasutavad harva. Õigusemõistja arvestas ka sellega, et Marekil ei ole varasemast kehtivaid kriminaal- ega väärteokaristusi. Süüdistatav on avaldanud juhtunu pärast sügavat kahetsust.

Lõuna ringkonnaprokurör Terje Aleksašini sõnul oli antud juhul tõepoolest tegemist asjaolude traagilise kokkusattumisega. «Kõikidele süüd kergendavatele asjaoludele vaatamata tuli siiski süüdistatavat kriminaalkorras karistada, kuna juhtunu tagajärjel kaotas teine inimene elu,» ütles Aleksašin. Nii erinevaid masinaid kasutades kui puid langetades tuleb veenduda, et sellega ei asetata ohtu läheduses viibivaid inimesi, rõhutas ta.

Menetluskuludena tuleb süüdistataval tasuda 1035 eurot. Kohtueelse menetluse viis läbi Lõuna prefektuur Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtimisel. Tänane otsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles