Dmitri Lepp võitis teistkordselt koduse judojuunioride MK-etapi

Dmitri Lepp.
Dmitri Lepp. Foto: Judoliit

Neljandat  korda Do klubi korraldatud  juunioride (U-20) maailmakarika etapile kogunes 120 sportlast 12 riigist. Kaugemalt tulijad olid Portugalist ja Belgiast.

Tase oli  kõrge ,sest kohal oli mitmeid noorteklassis Euroopas ja maailmas tegusid teinud judokaid.Väga edukalt esines Valgevene koondis, saades kokku 5 kulda

Eesti ainukese kulla tõi Do esindaja Dmitri Lepp kehakaalus -100 kg ja kordas sellega oma eelmise aasta saavutust. Ka seekord, nagu möödnunud aastalgi oli alistatute hulgas  lätlasest Euroopa hetkereitingu kolmas Vadim Lando. Dima koht reitingus enne turniiri oli 8 ,nüüd aga peaks tõusma kolme hulka. Teise medali, pronksi, tõi meile  kehakaalus -60 Ilias Avir, kes alistas avakohtumises kuu tagasi Estonian Juniors openi võitnud Saksa koondislase Maxmilian Zimmermanni. Finaalipääsu kohtumises tuli aga vastu võtta üllastuskaotus Soome esindajalt Faye Njielt. Pronks tuli võiduga taanlase Andreas Krabholmi üle.

Viienda koha sai kehaalus -90 Kirill Komlev ning seitsmenda laagritest ja kaaluvõtmisest väsinud Andre Seppa -73 kg kaalus

Sadakond võistlejat jäid ka Tartusse laagrisse ning osa neist sõidab siit edasi järgmisele etapile St.-Peterburgi. Eestist esindavad seal Dmitri Lepp, Ilias Avir, Kirill Komlev ja Andre Seppa

Piiteri turniiriga samal ajal on neli  DO klubi judokat Euroopa meistrivõistlustel Türgis Istanbulis, kus lisaks tiitlile jagamisel ka punktid  Londoni olümpiale: Julia Bezko -57 kg, Elnur Aliev -60 kg, Künter Rothberg-73 kg ja Martin Padar +100 kg. Alates neljapäevast pöidlad pihku.

Tihedas võistluskarusellis tähistab  DO-klubi  ka oma 31. sünnipäeva.