Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Elistvere loomapark peab sünnipäeva

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Palju õnne, karu Karoliina ja kogu Elistvere loomapere! | FOTO: Sille Annuk

Sel pühapäeval möödub 20 aastat Elistvere loomapargi asutamisest. Ümmarguse sünnipäeva puhul puhul pakutakse külastajatele terve nädala jooksul mitmesuguseid võimalusi saada osa loomapargi tegemistest.

Elistvere külastuskeskuse teabejuhi Elle Mäerandi sõnul on 20 aastat nii pikk aeg, et loomaparki on kindlasti tore tulla nii nendel, kes mäletavad pargi algusaegu, kui ka päris uutel uudistajatel.

«Sünnipäevanädal on just paras aeg, et peagi algava kooli ja sügise eel korraks aeg maha võtta ja tulla meie tegemistest osa saama,» kutsus ta. Külalisi tervitavad ka päris uued loomapargi asukad.

«15. augustil sündis meil veel üks kabehirvevasikas ja kohtuda saab ka noorte toonekurgedega, kes teevad lennuharjutusi pikaks teekonnaks lõunasse,» rääkis Elle Mäerand.

Näha saab ka euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut ja halljänest. Siseruumides võib tutvuda merisigade, deegude, hamstrite, liivahiirte, laborirottide, tšintšiljade ja laborihiirtega.

Täna ehk 21. augustil tähistatakse kaunistuste päeva, valmistatakse looduslikest materjalidest kaunistusi, millega loomade elupaigad pidulikumaks muuta. Algus kell 11, planeeritud lõpp kell 17.

Teisipäeval, 22. augustil on loomapargis köögi ja söögi päev, mil huvilistel on võimalik kell 10 ja 16 osaleda talitusringidel. Vajalik registreeruda  telefonil 525 3395 või elistvere.looduskeskus@rmk.ee.

Kolmapäev, 23. august on loodushariduspäev, mis tähendab, et kõik õppevahendid võetakse kappidest välja ning huvilised saavad uurida mikroskoopidega, nuputada ja mõistatada. Algus kell 11, lõpp kell 18.

Neljapäeval, 24. augustil õpitakse õues. Ringkäikude algus kell 11, kell 13 ja kell 18. Ringkäikudele registreerumine telefonil 5253395 või elistvere.looduskeskus@rmk.ee.

Reedel, 25. augustil on muusika päev. Päeval kuulatakse külastuskeskuses linnulaulu, õhtul algusega kell 18 toimub Lõõtsavägilaste kontsert.

Laupäeval, 26. augustil näeb näitemängu. Kell 14 esitavad Maarja põhikooli õpilased lühietenduse «Kuidas loomad sabad said».

Nendel päevadel on sissepääs loomaparki tavahinnaga, päeva jooksul toimuvad ettevõtmised on kõigile tasuta.

Pühapäev, 27. august on sünnipäeva päev. Kell 13 pakutakse loomadele pidulikumat einet. Külastajatele sissepääs sel päeval loomaparki tasuta.

RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.

Algul emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja -aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärk on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti metsaseltsi majandada olnud Elistvere loomapark kuulub alates 2008. aastast riigimetsa majandamise keskuse koosseisu.

Tagasi üles