Fotod: leitsakuline suvepäev lõppes suure saunapeoga

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuigi laupäeval kerkis temperatuur kohati pea kolmekümne soojakraadini, ei morjendanud see Peipsi äärde kogunenud saunasõpru, kes pidasid maha neljanda Varnja saunapeo.

Saunapeo korraldaja, Mesi tare kodumaja perenaise Herling Jürimäe sõnul nautis saunamõnusid 80 inimest, kaugemad külalised olid kohale tulnud lausa Hispaaniast ja Tšehhimaalt.

Põnevamate saunadena tõi Jürimäe välja Voronja galeriisauna, kuhu oli saunalavale spetsiaalselt üles pandud Ly Lestbergi näitus «Õhtud on siin vaiksed» ning Mesi tare enda saunapaadi. Ent rohkelt kuumusearmastajaid jagus ka suitsu- ja kilesaunadesse. Pärast kosutavat leili sai end karastada kümblustünnides või karata otse Peipsi järve.

Saunapidu lõppes kärtsu, mürtsu ja valgussõuga, mille korraldas emake loodus ise. Ent küllap pakkuski see Peipsi äärest üle käinud äike ka saunalistele mõnusat värskendust.

Tagasi üles