Fotod: veeteede ameti inspektorid võtsid Emajõe festivalil lustisõitu teinud Jõmmu pihtide vahele (13)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna Emajõel lodi Jõmmuga lustisõitu teinud inimesi tabas ootamatu üllatus, kui veeteede ameti inspektorid Dorpati kai juures sildunud alust kontrollima asusid.

Sündmuskohal viibinud Tartu Postimehe reporteri sõnul oli veeteede ameti laev esmalt sõitnud ümber Jõmmu ning lotja ja selle pardal viibinud inimesi pildistanud. Jõmmut otseselt kai äärde ei kamandatud, sest seal oligi ette nähtud täna Emajõe festivalil nii-öelda jõetrammi rolli täitnud aluse vahepeatus. Kuid enne kui lahkuda soovinud inimesed lodjalt hakkasid maha minema, läks kai juurde üks ametnik, kes asus reisijaid üle lugema.

Veeteede ameti alusele viidi ka Jõmmu kapten, kuid mis toiminguid temaga seal täpsemalt tehti, ei saa kindlalt väita. Kuna ameti aluse pardal viibis ka üks politsei- ja piirivalveameti esindaja, võib siiski arvata, et nii nagu paljud teised täna vee peal viibinud laeva- või paadijuhid, pidi temagi muu hulgas alkomeetrisse puhuma.

Kui reporter pärast kontrolli veeteede ameti inspektorilt asja kohta lähemalt aru päris, sai ta teada, et kontrolliti alusel sõitnud inimeste arvu ja alusel olnud päästevestide hulga  vastavust sellele. Küsimusele, kas tuvastati ka mõni seaduserikkumine, ametnik otsest vastust ei andnud.

Märksõnad

Tagasi üles