Täna peeti Kuremaal maha järjekorras kümnes Küüslaugufestival. Esmakordselt Kuremaa pargis, lossis ja rannaalal ellu viidud festivalil oli kauplejaid ligi 150 ning külastajaid taas mitu tuhat.
Galerii: kümnes Küüslaugufestival möödus palavuses ja äiksevihmas
Kuigi Küüslaugufestivali peakorraldaja Raul Soodla nentis, et osad kauplejad jäid saagi hilise valmimise tõttu festivalile tulemata, jagus täna Kuremaal maha peetud küüslaugufestivalil teemavilja kõigile soovijaile.
Tartumaal asuva Mesialse talu noorperemees Olari Vuks kinnitas, et küüslaugusaak on varasemate aastatega võrreldes veidi tagasihoidlikum. «Tänavu saame hektarilt umbes 5,5-6 tonni küüslauku. Ideaalis võiks sealt tulla 9 tonni,» märkis Vuks.
Neile, kes tema käest laadalt küüslauku ostsid, luges mees sõnad peale, et lasta mugulatel veel veidi taheneda. Hinnad kehva suve tõttu muutunud polnud. Küüslaugu kilohind jäi festivalil 6-8 euro vahele.
Küüslauku olid kauplejad osanud panna igale poole. Kõnnujõe talu toitlustustelgi menüüs oli vaid paar üksikut rooga, kust küüslauk puudus.
Üheks julgeks ning eriskummaliseks maiuseks oli musta küüslauguga käsitööjäätis. Esialgu kartsid ostlejad, et tegemist on lagritsajäätisega. Kuuldes, et see on hoopis musta küüslaugu jäätis, tuli jäätisesoovijaid juurde. Seega eestlane peab küüslaugust selgelt rohkem lugu, kui põhjanaabrite meelismaiusest lagritsast.
Pärastlõunal küttis kuuma õhu veel palavamaks ansambel 2 Quick Start, kelle esinemise ajal täitus lavaesine kargavate ja higiste kehadega, osa härrasid oli selleks ajaks ka juba särgist loobunud.
Päeva juhtinud Mr. Küüslauk kuulutas festivali kaunimaks kauplejaks Maive Karu, kes pakkus laadlistele osaühingus Eestiil valmistatud linaseid riideid ja kudumeid.
Kella viie ajal õhtul ei pääsenud ka festival äikesevihmast, kuid see paarkümmend minutit väldanud vihmasagar oli pärast palavat päeva pigem kosutuseks kui peorikkujaks.