Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Galerii: poolsada kalastajat ootas Tartu kesklinnas häid võtteid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Täna lõunal leidis Tartu kesklinnas Kaarsilla ja Võidu silla vahelisel alal aset kalastusvõistlus Heade võtete jõgi, kus ligi poolsada kalastajat oma võimed proovile panid. Peamiselt saadi saagiks nurgu, aga ka viidikat, särge, säinast, turba, kiiska, ahvenat ja latikat.

Võistkonna Vobla poolt püütud võistluse suurim kala. Latikas, 38 cm pikk, 630 g kaaluv. | FOTO: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Peaasjalikult püüti võistluse korraldaja Lea Saare sõnul Tartu kesklinnas Emajõest välja nurgusid, mis sarnanevad latikale, aga on vaid natuke väiksemad. Ka viidikaid püüti arvukalt.

Lea Saar jäi ise päevaga rahule, ühtlasi avaldas ta rahulolu noorte võistlejate üle. «See on selles mõttes tore võistlus, et ka väga paljud lapsed tulevad püüdma. Paljud ongi saanud oma esimese püügikogemuse siit.» Ta lisas, et täna oli noorimaks võistlejaks 5-aastane Rasmus Kibur, kes isegi ühe viidika kätte sai.

Ühtekokku võttis võistlusest individuaalarvestuses osa 23 võistlejat, võistkondi oli üheksa, neis kokku 28 inimest.

Kalastusvõistlust Heade võtete jõgi peeti Emajõe Festivali raames juba XI korda. Võitlust korraldasid Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi ja Emajõe Nupuklubi.

Tulemused

Individuaalarvestus:

1. koht Jago Matto, 4 kg 800 g

2. koht Urmas Nurmsi, 1kg 440 g

3. koht Marilin Berg, 970 g + parima noore auhind (ta on 15-aastane)

Võistkondlik arvestus:

1. koht võistkond Kalastussport.ee koosseisus Laur Tammeorg, Madis Mähar ja Art Villem Adojan, 11 kg 950 g.

2. koht võistkond Eesti Raudtee koosseisus Oleg Tšaussov, Vladimir Grinchuk, Vladimir Korepin ja Paul Jaarma, 5 kg 960 g.

3. koht võistkond Vobla koosseisus Marcos-Ervin Helmik ja Renaldo Kibildas, 5 kg 680 g.

Tagasi üles