Linnajuhtide umbusaldamise taga on Meelis Karro arvates oktoobris tulevad kohalike omavalitsuste valimised. «Enamik Elva inimesi oli Maksimarketi rajamise poolt, muidugi oli ka neid, kes seda ei soovinud,» rääkis ta. «Opositsioon võimendas vastuseisu, inimesed keerati üles ja seda kasutati võimuvõitluses ära. Umbusaldamise taga pole muud kui võimuiha ja haldusreformiga kaasas käivate omavalitsusjuhtide kompensatsioonide saamise soov.»
Riik maksab sügisel kaduvate omavalitsuste juhtidele kompensatsiooni, vähem kui aasta töötanud vallavanemad, linnapead ja volikogu juhid saavad hüvitiseks kuue kuu palga.
Meelis Karro lisas, et Elvas soovivad enne valimisi pildile saada seni opositsioonis olnud Keskerakond ja Reformierakond. «Nüüd vanad vihavaenlased lähevad ilusti koos edasi,» märkis ta.
Eile valis Elva volikogu oma aseesimeheks Keskerakonda kuuluva Peeter Laasiku.
Tartu Postimehe andmetel soovivad umbusaldajad Elva järgmiseks volikogu esimeheks kunagist linnapead Toomas Järveoja (Reformierakond) ja linnapeaks hiljuti Konguta vallavolikogu esimeheks valitud Aivar Õuna, kes olevat Elva linnapeaks saamisel lubanud astuda Keskerakonda.
«Praegu ei saa ma kinnitada, et minust saab Elva linnapea, see sõltub volikogust,» ütles Aivar Õun. «Põhimõtteliselt olen sellega ikka nõus.» Küsimusele, kas ta jätkab ka Konguta volikogu esimehena, vastas Aivar Õun: «Konguta volikogu esimees ma olen, see on kindel asi.» Pärast seda lõpetas ta kiirelt ja viisakalt kõne.
Toomas Järveoja ütles, et tema on oma «jah»-sõna volikogu esimeheks hakkamiseks andnud.
Elva 17-liikmeline volikogu hakkab praeguste linnajuhtide umbusaldamist arutama järgmisel erakorralisel istungil 23. augustil kell 18 linnavalitsuse saalis.