EKRE esilubadus Tartus on säilitada kesklinna pargid
Plaanides on ka tasuta prügivedu, vaateratas jõe äärde ja laevatee Tartust Pärnusse

EKRE esimees Mart Helme kõnet pidamas.

FOTO: Kristjan Teedema

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitles täna oma valimisprogrammi ja linnapeakandidaati Tartus, kes on erakonna Tartu ringkonna esimees Indrek Särg.

Ruuben Kaalepit esitles erakond kui tulevast linnaplaneerimise abilinnapead, Merle Kivestit kui sotsiaalala abilinnapead.

EKRE Tartu linnapeakandidaat Indrek Särg.

FOTO: Kristjan Teedema

Särg ütles avakõnes, et räägitakse küll erakondade väsimisest, kuid EKRE tunneb ennast võitlusvalmis ja valimisvalmis, nagu tunnevad end hästi oma maad ja rahvast väärtustavad inimesed.

EKRE esitles tosinasse punkti koondatud valimisplatvormi, kus esimesena on kirja pandud lubadus säilitada Emajõe-äärsed pargid ja vastuseis parkide hoonestamisele arhitektuuritraditsioone lõhkuvate ehitistega. Samas on kirjas lubadus taastada ajalooline kaubahoov.

Erakond lubab tõsta sünnitoetuse Tartus tuhande euroni ja ranitsatoetuse viiesaja euroni.

Erakond toetab trammitee rajamist ja tartlastele tasuta prügivedu. «Siis ei koguta prügi metsa alla,» põhjendas Särg.

Lubadus on suurendada omaste hooldamise toetust miinimumpalgani ­- sel aastal 470 eurot.

Kirja on pandud vastuseis vangla laiendamisele ja homopropagandale koolides. Särg toonitas ka, et pagulaskeskust ega mošeed Tartusse ei tule.

Seevastu vajab Tartu erakonna arvates aga vaateratast Emajõe äärde, samuti rohkem parkimisvõimalusi ja majanduse elavdamiseks väikeettevõtluse senisest suuremat toetamist.

Ühe punktina on kirjas lubadus algatada uuringud Tartut teiste linnade ja merega ühendavate veeteede avamiseks Viljandi-Pärnu veetee süvendamise või Väike-Emajõe-Koiva kanali rajamise teel.

Erakonna esimees Mart Helme ütles oma kõnes, et Eesti põhiseaduse mõtte ja sõna jalge alla tallamine ei saa lõpmatuseni kesta. Helme ütles, et erakonnad ja poliitikud on valdavalt kaotanud usalduse, aga EKRE suhtes on usk ja lootus, mida ei tohi petta.

Helme sõnul läheb EKRE kohalikel valimistel välja enam kui pooltes haldusreformi järel jätkavates omavalitsustes, ainsana ei ole EKRE nimekirju Ida-Virumaal. «See on Eesti kõige keerulisem maakond, meil on suured plaanid Ida-Virumaaga, kuid pärast riigikogu valimisi,» lubas Helme.

Tagasi üles