Otepää triatlonifestivaliga kogunes asenduskodu laste toetuseks ligi 2000 eurot

FOTO: Kristjan Teedema

Teisipäeval andis SiS Ironman 70.3 Otepää triatlonifestivali korraldusmeeskond Tartu ülikooli lastefondile üle rahvusvahelise triatlonifestivali raames asenduskodu laste toetamiseks kogunenud annetussumma 1860 eurot.

Annetussumma saadi kokku 4. augustil triatlonfestivali osana toimunud viiekilomeetrise heategevusjooksu osalustasudest. Rahaga toetatakse asenduskodu lastele psühholoogilise toe pakkumist. Oma panuse heategevusse andsid ka Ironman 70.3 Otepää hea tahte saadikud Raivo E. Tamm ja Märt Avandi, kes samuti heategevusjooksust osa võtsid.

Otepää triatlonfestivali üks peakorraldajatest Ain-Alar Juhanson kinnitusel jääb heategevusjooks triatlonifestivali osaks. «Selle kaudu saame pakkuda kõigile võimaluse teha veidi sporti ning pöörata tähelepanu ja toetada lastefondi tegevust,» ütles ta. 

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar peab spordi kaudu heategevusse panustamist parimaks võimaluseks seda teha, sest see võimaldab teha kaks heategu korraga - heateo enda tervisele ja heateo abivajajatele, kelleks antud juhul on asenduskodulapsed.

«Asenduskodudes viibivate laste psühholoogiline nõustamine on väga vajalik ja võiks olla riiklikul tasandil piisaval hulgal kättesaadav, sest iga laps, kes satub asenduskodusse vajab just emotsionaalset lisatuge, et olukorraga hakkama saada ning see abi ei saa olla juhuslik ja ühekordne, vaid peab olema tihe ja järjepidev,» rääkis Saar.

Tagasi üles