Tartlased täitsid lasterikaste perede koolikotte kõige lahkemalt

Kelly Olesk
, Tartu Postimehe suvereporter.
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Selver

Eelmise nädala neljapäevast pühapäevani korraldas Selver oma kauplustes  heategevuskampaania «Lapsed Kooli!», mille raames koguti koolitarbeid lasterikastele peredele.

Kõige rohkem annetusi tehti Tartu Veeriku Selveris - 2449 ühikut, järgnesid Saare Selver Saaremaal 2374 ning Rannarootsi Selver Läänemaal 2064 ühikuga. Kokku oli Tartus kaasatud neli kauplust, kus koguti kokku 5493 ühikut koolitarbeid.

Neist 2238 olid vihikud ja kaustikud, lisaks koguti 411 komplekti värvilisi pliiatseid, 238 komplekti guašš- ja vesivärve, 51 pinalit ja 4 koolikotti. Eesti lasterikaste perede liidu (ELPL) presidendi Aage Õunapi sõnul jagatakse need kooliasjad, mida on vaid üks või kaks, perede vajadustest lähtuvalt. Näiteks koolikotid on mõeldud lastele, kes sel aastal lähevad 1 klassi.

Kampaaniaga aidatakse umbes 80 – 90 peret, seega saavad ligi 300 last endale annetajate toel kooliminekuks vajalikud asjad. Õunapi sõnul jagatakse koolitarbeid vajaduspõhiselt ning seda alustatakse peredest, kus kooliteed on alustamas vähemalt kolm last.

«Lapsed Kooli» kampaania käigus koguti kokku 51 789 koolitarvet, mis antakse lasterikastele peredele üle veel enne kooli algust. Kõige enam ehk 20 765 annetati vihikuid ja kaustikuid, neile järgnesid harilikud pliiatsid (4534 ühikut) ning värviliste pliiatsite komplektid (3403 ühikut). Guašš- ja vesivärvide komplekte koguti 2006, pinaleid annetati 525, sirkleid 466 ning koolikotte 30.

ELPL liikmesorganisatsioonid on kaardistanud abi vajavad pered ning koolitarvete jagamist on tänaseks juba alustatud. Kogutud koolitarbed lähevad jagamisele just selle piirkonna perede vahel, kus asjad koguti.

Aage Õunap tõdes, et tegemist on lausa uskumatuna tunduva kogusega. «Mitte ühelgi varasemal aastal, mil oleme seda kampaaniat teinud, ei ole inimesed nii palju annetanud. See on võimalik tänu vabatahtlikele, keda oli tänavu ligi 600, ning Eestimaa inimestele, kes hoolivad meie lastest ja meie laste tulevikust. Suur tänu kõikidele, kes panustasid oma aega või tegid heateo annetusena,» tunnustas Õunap kampaaniaga kaasa tulnuid.

Kõigis Eesti maakondades läbiviidava heategevusliku kampaania «Lapsed kooli!» käigus paluti inimestel kinkida koolitarbeid perede toetuseks, kus kasvab neli või enam last. Tänavune kampaania oli järjekorras kaheksas.

Märksõnad

Tagasi üles