E, 4.12.2023

Video: äike visandas Tartu armastusfilmide festivalil taevasse südame

Liis Velsker
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eestist laupäeval üle käinud äikesetorm ei jätnud mõjutamata ka armastusfilmide festivali Tartuff, mille lõppedes lõi pikne Tartu raeplatsi kohale taevasse südamekujutise.

«Äike tegi Tartu taevasse Tartuffi lõpetamise puhul südame!» teatasid festivali korraldajad sotsiaalmeedias.

Seansid äikesetormi ajal küll toimusid, aga neile kogunesid ainult tõelised entusiastid. Nii näiteks vaatas Itaalia filmi «Fortunata ehk Õnneseen» üle 200 inimese, kes ei lahkunud ka pärast seda, kui kell 22 algama pidanud seanss marutuule tõttu üle poole tunni edasi lükati.

«Ekstreemsed olud, ekstreemsed inimesed – tõeline Tartu vaim,» ütles festivali juht Agnes Nurme.

Tartuffi populaarseim film kogus 2600 vaatajat. «Ohoo,» väljendas oma üllatust Poola näitleja Magdalena Boczarska, kui sai teada, et film «Armastuse kunst», kus ta peaosa mängib, tõi Tartu raeplatsile nii palju inimesi. Nii suur vaatajate hulk ühe seansi kohta on erakordne ka rahvusvaheliselt, teatasid festivali korraldajad pressiteate vahendusel.

Boczarska oli ööl vastu pühapäeva lõppenud Pöffi armastusfilmide festivali Tartuff peakülaline ja «Armastuse kunst» festivali kõige populaarsem film. See on sotsialistliku Poola esimese seksist rääkiva raamatu väljaandmise ja selle autori Michalina Wisłocka lugu, mis annab võimaluse tõmmata paralleele meie enda esimese seksiraamatuga «Avameelselt abielust».

Viimase sai Boczarska ka enesele kingiks – pühendusega Tartuffilt. «Aga kus on pildid?» küsis näitlejanna naljaga pooleks pärast selle esimest sirvimist.

Populaarsuselt järgnesid «Armastuse kunstile» Austraalia film «Tanna» ja Norra film «Tere tulemast Norrasse!», kumbki kogus veidi üle 2100 vaataja. Menukaim dokumentaalfilm oli ligemale 300 vaatajaga internetikohtamist käsitlev «#Single».

Publik hääletas oma lemmikfilmiks «Tanna», millele järgnesid «Armastuse kunst» ja autistide armastusest rääkiv «Tagasi pole vaja». Võidufilmi režissöörid Bentley Dean ja Martin Butler saavad auhinnaks skulptuuri „Suudlevad tudengid". Hääletajaid oli ligemale tuhat.

Kõige populaarsem üritus oli Comedy Estonia etendus, mida jälgis 1500 inimest.

Koos üritustega kogus tänavune festival 17 000 külastust.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles