L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ülikooli raamatukogu ehitustööd saavad lõpuks jätkuda

Facebook Twitter
Comments
Tartu ülikooli raamatukogus algavad peagi taas ehitustööd.
Tartu ülikooli raamatukogus algavad peagi taas ehitustööd. Foto: Margus Ansu

Tartu ülikool annab teada, et esmaspäeval allkirjastati leping raamatukogu ehituse riigihanke võitnud AS Ehitustrusti ja OÜ Tallinna Ehitustrustiga, selle järgi on hoone kõikide ehitustööde lõpptähtaeg 2019. aasta 9. jaanuar. Ehitustrust alustab objektil ehitust eeloleval esmaspäeval, mil võetakse ette vajalikud lammutustööd. 

Tartu ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel ütles, et raamatukogu remont toimub mitmes etapis. Ta lisas, et esmajärjekorras tahetakse valmis saada üliõpilastele normaalseks õppetegevuseks ja lugejateeninduseks vajalikud alad.

Nii hõlmab esimene ehitusetapp fuajeed, esimest korrust koos hoidlatega, teist korrust, uusi trepikodasid ja lifte. Lisaks loodab ehitaja teha vajalikud ümberehitustööd maja ees platsil.

Esimese etapi ehitustööd lõppevad 2018. aasta jaanuaris. «Kui ehitaja on oma tööd valmis saanud, järgneb sisustuse paigaldamine. Lisaks võtab veel aega ka kastidesse ladustatud raamatute riiulitele toomine,» tõdes Pagel. «Loodame lugejatele teatada täpse kuupäeva, mil taas on võimalik pääseda raamatukogu lugemissaalidesse, hiljemalt novembris.»

Uuel aastal algavad teise etapi ehitustööd külastajatele suletud aladel: keldrikorruse hoidlates ja olemasolevates trepikodades.

Kolmandas etapis lõpetatakse ülejäänud projektijärgsed tööd hoones, antakse tellijale töö üle ja hangitakse hoonele kasutusluba.

Ehituse ajal on raamatukogus endiselt avatud ESTERi kaudu tellitud raamatute kojulaenutus ja tagastamine (sissepääsuga Akadeemia tänavalt) ning ajutised lugemisaalid Veski tänaval, kus on ka ruumid rühmatööks ja arvutiklass.

«Olukord on endiselt keeruline kõikidele meie lugejatele, aga seekord läheme uuele õppeaastale vastu märksa optimistlikumalt,» sõnas Tartu ülikooli raamatukogu direktor Martin Hallik. «Meil on väga suur lootus, et juba uue aastal algul pääsevad nii tudengid kui ka kõik teised lugejad taas raamatukokku. Seni aga julgustan kõiki kasutama  lugemissaale Veski tänaval, kus oleme loonud õppetööks vajalikud tingimused.» 

Mäletatavasti pidanuks raamatukogu ehitustöid tegema YIT Ehitus, ent ülikool polnud tööde teostuse ja ajakavast kinni pidamisega sugugi rahul ning asi jäi aasta alguses pooleli. Järgnes ülikooli ja YITi vastastikune süüdistuste loopimine, mis päädis uue ehitushanke väljakuulutamisega mai lõpus. Selle võitis ASi Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust 6,9 miljoni euro suurune ühispakkumus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles