Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pidu tiigikaldal lõppes traagiliselt

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lustivere tiik. | FOTO: Lõuna päästekeskus

Eile toodi Jõgevamaal tiigist välja mees, kes oli koos kaaslasegakaldal napsutanud. Uppumisohtu sattunud mehe tõid tiigist välja juhuslikud möödujad.

8. augustil kell 14.52 teatati, et Põltsamaa vallas Lustivere külas on tiiki kukkunud mees, kes lamab näoga vees ja vaevu liigutab, teatas Ida päästekeskus. Päästjate saabumise ajaks olid juhuslikud möödujad teadvuseta mehe veest välja toonud ning teda elustati. Päästjad jätkasid kiirabitöötajate tulekuni elustamist. Kiirabi sai 50ndates aastates mehe südame tööle ja toimetas ta väga raskes seisundis haiglasse.

Päästetöö juhi andmetel tarvitas uppumisohtu sattunu koos kaaslasega enne õnnetust tiigi kaldal alkoholi ja õnnetuse põhjuseks oli tõenäoliselt ennekõike alkoholijoove. Kaaslane kannatanut aidata ei suutnud, vaid kutsus lähedal asuvast hooldekodust abilisi, kes meest päästjate tulekuni elustasid. Päästjad juhivad tähelepanu, et alkoholijoobes ujuma minek ja oma võimete ülehindamine võib kergesti lõppeda uppumisega. Ka joobes olekus veekogu läheduses viibimine võib osutuda eluohtlikuks.

Traagiline suvi

6. juuli öösel läks Tartus Turu silla juures mees Anne kanalisse ujuma ning jäi kadunuks. Pääste pinnaltpäästjad leidsid teadvuseta 40nendates aastates mehe kalda lähedalt veest. Kiirabi viis äärmiselt kriitilises seisundis kannatanu haiglasse, kus ta kahjuks suri. Mees oli enne õnnetust koos kaalastega kanali juures alkoholi joonud.

29. juunil keskpäeval kukkus Jõgevamaal Tabivere alevikus naine järsust kaldast sügava veega  tiiki. Päästjate saabumise ajal oli naine kaldast paari meetri kaugusel näoga vee all. Ligi 50 aastane naine toodi kohe kaldale ning kiirabi viis ta äärmiselt raskes seisundis haiglasse. Naine oli seltskonnaga enne õnnetust tiigi ääres alkoholi tarvitanud.

25. juunil läks Viljandis Paala järve riietega ujuma alkoholijoobes 33-aastane mees ja vajus vee alla. Uppujast teavitas tema sõber. Päästjad tõid kannatanu kaldale ning kiirabi viis ta haiglasse, kus ta järgmisel päeval suri.

Tagasi üles